У Верховній Раді України пропонують забезпечити можливість осіб з інвалідністю з порушеннями зору, слуху, інтелектуальними порушеннями отримувати інформацію про зміст та хід судової справи в доступному форматі, а також персональну допомогу в їх участі в судових засіданнях.
Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час! |
Читайте також: "Президент підписав закон про мобілізацію з 25 років".
Так, у Раді зареєстровано законопроєкт №11132 від 27.03.2024 "Про внесення змін до Цивільного процесуального кодексу України, Господарського процесуального кодексу України, Кодексу адміністративного судочинства України щодо доступу до правосуддя осіб з інвалідністю".
Законопроєктом пропонується внести зміни до ЦПК України, ГПК України та КАС України, якими передбачити, що учасники справи, які є особами з інвалідністю з порушеннями зору, слуху або інтелектуальними порушеннями, мають право подавати заяви та клопотання, надавати пояснення усно, письмово або за допомогою посередника на свій вибір, отримувати інформацію про зміст і перебіг провадження у доступній для них формі, а також право на особисту підтримку під час реалізації своїх процесуальних прав.
Також пропонується внести зміни, які передбачають застосування замість термінів "глухий", "німий", "глухонімий" терміна "особа, основним засобом спілкування якої є жестова мова".