18 липня 2019, 18:07

Суддівське різноманіття по-англійськи: офіційні дані

У Великобританії опублікували офіційні дані про гендерний та етнічний склад суддівського корпусу країни.


Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час!


Як випливає зі звіту, за останні п'ять років жінки серйозно зміцнили своє представництво в британському суддівському співтоваристві. Найбільш активно цей процес відбувається в цивільних і кримінальних судах, де частка жінок-суддів зросла з 24 до 32%. Вік близько половини з них не досягає 50 років. У трибуналах (органи адміністративної юстиції) жінки традиційно ділять крісла з чоловіками майже порівну (46%), а у віковій категорії 40-59 років - навіть переважають над ними.

У вищих судах країни статистика констатує аналогічну ситуацію. Так, за 5 років жінки не тільки помітно зміцнили свої позиції (на 5-9%), а й зайняли ключові посади. Однак у цілому в суддівському співтоваристві жінки і чоловіки мають практично рівні шанси на просування по кар'єрних сходах. Зокрема, з 143 суддів, призначених за останній рік на керівні позиції, жінок виявилося 45%.

Етнічне розмаїття суддівського корпусу також зростає, але більш скромними темпами. Так, з 2014 р. кількість суддів збільшилася на 2%, і наразі вони становлять майже десяту частину всієї спільноти служителів Феміди.

Джерело 

0
0

Додати коментар

Відмінити Опублікувати