18 жовтня 2021, 17:47

Стартував новий проєкт МТПЛ «Зміцнення верховенства права у Вірменії та Україні»

МТПЛ

16 жовтня 2021 року в Києві пройшла міжнародна конференція, присвячена старту нового проєкту Міжнародного товариства прав людини щодо зміцнення верховенства права у Вірменії та Україні.


Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час!


Читайте також: «Женевський заклик» зібрав друзів міжнародного гуманітарного права»

У конференції взяли участь керівники підрозділів Міжнародного товариства прав людини в Україні та Вірменії, представники Конфедерації профспілок Вірменії, представники МТПЛ, юридичних вузів, журналісти, національні та міжнародні експерти МТПЛ, представники міжнародної студентської організації ELSA, Молодіжного комітету Національної асоціації адвокатів України та ін.

Як зазначив директор ІАЦ МТПЛ Антон Алєксєєв, проєкт триватиме два роки і буде зосереджений на моніторингу судових процесів в обох країнах; також важливим напрямком роботи проекту стане освітній компонент. Робота проекту буде максимально відкритою для ЗМІ та громадськості. «ІАЦ МТПЛ - єдина правозахисна організація в Україні, яка проводить моніторинг і аналіз суспільно важливих судових процесів на постійній основі. МТПЛ також розробила освітні програми як для студентів правових вузів, так і для адвокатів у сфері застосування міжнародного законодавства », - сказав А. Алєксєєв, зазначивши, що проект відкритий до співпраці з вузами, освітніми майданчиками, ЗМІ.

«Аналітичний підхід до ситуації в судовій системі дозволяє нам формалізувати наші спостереження і загальновідомі факти для розуміння повноти картини, подальшого прогнозування, і використання наших напрацювань в судових процесах», - вважає науковий співробітник Бранденбурзького технічного університету Ілля Дікарев.

Моніторинг вперше торкнеться питань дотримання прав людини, зокрема трудових прав громадян, у зв'язку з пандемією і спорами, що виникають внаслідок зміни законодавства країн в цьому контексті.

«Це питання особливо актуальне для Вірменії, - зазначила керівник секції МТПЛ у Вірменії Бела Шикарян, -У країні немає органу, що захищає трудові права громадян, часто ці питання можна вирішити лише в суді, але громадяни побоюються звертатися до суду, боячись бути звільненими».

За словами Елен Манасерян, керівника освітнього центру Конфедерації профспілок Вірменії, освітлення таких судових процесів в ході моніторингу дозволить громадянам відчути можливість захистити свої права.

Бела Шикарян – відомий вірменський правозахисник і журналіст –підтримала ініціативу МТПЛ розширити співпрацю в рамках проєкту з українськими та вірменськими ЗМІ, більш широко висвітлювати роботу правозахисної організації в обох країнах, адже це дозволить громадянам краще орієнтуватися в механізмах судового захисту своїх прав.

Відносно освітньої програми проєкту, Інформаційно-аналітичний центр Міжнародного товариства прав людини вже почав співпрацю з українськими вищими навчальними закладами, в яких йде підготовка майбутніх юристів, зокрема, з Юридичним інститутом КНЕУ ім. В. Гетьмана, Харківським інститетом внутрішніх справ, Полтавським юридичним інститутом, Київським університетом ім. Б. Грінченка та з іншими.

Як зазначила керівник моніторингової групи ІАЦ МТПЛ Анастасія Алєксєєва, проєкт буде продовжувати розвивати співпрацю з вузами для залучення студентів, юристів, соціологів, журналістів та ін. до роботи з моніторингу судових процесів. Результатом освітньої складової роботи проєкту стане розробка практичного навчального курсу для студентів-юристів старших курсів правових факультетів вузів країни.

Підсумки моніторингу стануть основою для щорічного звіту МТПЛ про право на справедливий суд в Україні, а також і в Вірменії.

0
0

Додати коментар

Відмінити Опублікувати