04 квітня 2025, 16:15

Як правильно встановити випробувальний термін при прийнятті на роботу працівника

Південно-Східне міжрегіональне управління Державної служби з питань праці

Згідно зі статтею 26 Кодексу законів про працю України, при укладенні трудового договору угодою сторін може бути обумовлене випробування, щоб перевірити відповідність працівника роботі, яка йому доручається. Про це вказали в Південно-Східному міжрегіональному управлінні Державної служби з питань праці.


Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час!


Читайте також: "Уряд ухвалив Стратегію розвитку культури за рекомендаціями Рахункової палати".

Як зазначається, умова про випробування має бути зафіксована в заяві працівника, в трудовому договорі (якщо він укладається в письмовій формі), в наказі чи розпорядженні про прийняття на роботу.

Якщо ж така умова відсутня в згаданих документах, то це дає підстави вважати, що працівник прийнятий на роботу без випробування. В період випробування на працівників поширюється законодавство про працю.

У статті 27 Кодексу зазначено, що строк випробування при прийнятті на роботу, якщо інше не встановлено законодавством України, не може перевищувати 3 місяців, а в окремих випадках, за погодженням із відповідним виборним органом первинної профспілкової організації, – 6 місяців. Стаття 2 Закону України "Про організацію трудових відносин в умовах воєнного стану" дозволяє в період дії воєнного стану встановлювати умову про випробування для будь-якої категорії працівників.

0
0

Додати коментар

Відмінити Опублікувати