Згідно зі статтею 26 Кодексу законів про працю України, при укладенні трудового договору угодою сторін може бути обумовлене випробування, щоб перевірити відповідність працівника роботі, яка йому доручається. Про це вказали в Південно-Східному міжрегіональному управлінні Державної служби з питань праці.
![]() |
Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час! |
Читайте також: "Уряд ухвалив Стратегію розвитку культури за рекомендаціями Рахункової палати".
Як зазначається, умова про випробування має бути зафіксована в заяві працівника, в трудовому договорі (якщо він укладається в письмовій формі), в наказі чи розпорядженні про прийняття на роботу.
Якщо ж така умова відсутня в згаданих документах, то це дає підстави вважати, що працівник прийнятий на роботу без випробування. В період випробування на працівників поширюється законодавство про працю.
У статті 27 Кодексу зазначено, що строк випробування при прийнятті на роботу, якщо інше не встановлено законодавством України, не може перевищувати 3 місяців, а в окремих випадках, за погодженням із відповідним виборним органом первинної профспілкової організації, – 6 місяців. Стаття 2 Закону України "Про організацію трудових відносин в умовах воєнного стану" дозволяє в період дії воєнного стану встановлювати умову про випробування для будь-якої категорії працівників.