02 квітня 2020, 13:53

Смерть у СІЗО екс-чемпіона з дзюдо ЄСПЛ оцінив у €40 тис

ECHR. Ukrainian Aspect

Сім’я Кантарагіу (два сини та батько) були заарештовані за підозрою у вбивстві та поміщені в СІЗО.


Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час!


Читайте також: "ЄСПЛ: як термінові законодавчі зміни впливають на реалізацію пасивного виборчого права".

Як зазначається, Василе Кантарагіу скаржився на жорстоке поводження поліції, але прокуратура припинила кримінальне розслідування, встановивши відсутність порушень. Його 21-річний брат, колишній чемпіон з дзюдо серед юніорів, поскаржився співробітникам в’язниці на біль в животі та головні болі. Його доставили у лікарню, де він помер.

Так, прокуратура відкрила кримінальне розслідування, але зупинила його через неможливість встановити причину розриву дванадцятипалої кишки. Скарги брата та батька були відхилені.

Суд визнав членів сім’ї винними у злочині (провадження проти померлого припинили). Пізніше Верховний Суд скасував вирок виявивши, що обвинувачені зазнали жорстокого поводження під час їх тримання під вартою. Після нового розгляду суди знову визнали чоловіків винними. Цього разу Верховний Суд визнав доведеним, що обвинувачені зазнали жорстокого поводження, що не було проведено ефективного розслідування цього питання, а також те, що в провадженні проти них було неможливо покладатися на їх заяви.

Тоді Василе Кантарагіу звернувся до ЄСПЛ, передає інформаційний ресурс «ECHR. Ukrainian Aspect». Він скаржився на жорстоке поводження з його братом, його смерть під час тримання під вартою та на неефективне розслідування.

Суд у Страсбурзі констатував порушення ст. 2 (право на життя) та ст. 3 (жорстоке поводження) Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод, в тому числі, в частині розслідування, а також присудив 40 тис. євро компенсації завданої моральної шкоди.

Читайте також: "Свобода слова не може виправдовувати ідеалізацією злочинів, - ЄСПЛ".

З прес-релізом рішення ЄСПЛ у справі «Кантарагіу проти Молдови» (заява № 13013/11)у перекладі президента Спілки адвокатів України Олександра Дроздова та директора АБ «Дроздова та партнери» Олени Дроздової можна ознайомитися за посиланням.

Підписуйтесь на "Юридичну Газету" в FacebookTwitterTelegramLinkedin та YouTube.


0
0

Додати коментар

Відмінити Опублікувати