03 лютого 2020, 17:00

Скасовано дію понад 27 тисяч санкцій ЗЕД

Прес-служба Міністерства розвитку економіки, торгівлі і сільського господарства України

Відповідно до рішення Уряду скасовано дію понад 27 тисяч спеціальних санкцій, застосованих до суб'єктів зовнішньоекономічної діяльності та іноземних суб'єктів господарської діяльності відповідно до статті 37 Закону України “Про зовнішньоекономічну діяльність”.


Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час!


Читайте також: "Кабмін передав до ВРУ перелік підприємств заборонених до приватизації".

Про це повідомляє прес-служба Мінекономрозвитку.

Відповідну Постанову Кабінет Міністрів України прийняв 4 грудня 2019 року. Це рішення практично реалізує низку заходів, направлених на валютну лібералізацію відповідно до закону України “Про валюту та валютні операції” та приводить у відповідність норми вищезгаданих законів. Важливо, що скасовуються також раніше застосовані (до введення у дію Закону України “Про валюту та валютні операції”) спеціальні санкції.

“Ще один механізм тиску держави на бізнес пішов у минуле. Ми почули бізнес-спільноту та- відмінили “старі” санкції, тобто скасування отримало зворотну дію. Це і є наша місія - спрощувати життя бізнесу, а не ускладнювати його”, - прокоментував скасування санкцій Міністр розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства Тимофій Милованов.

Довідково.

Закон "Про зовнішньоекономічну діяльність" наділяв Мінекономіки повноваженнями накладати санкції за поданнями Державної фіскальної служби і контрольно-ревізійної служби, правоохоронних органів, Антимонопольного комітету України, Нацкомфінпослуг, Нацбанку або за рішенням суду.

Зокрема, за порушення законодавства  України у сфері зовнішньоекономічної діяльності щодо суб’єктів ЗЕД України або іноземних суб’єктів господарської діяльності застосовувалися такі спеціальні санкції:

  • накладення штрафів у разі несвоєчасного виконання або невиконання суб’єктами ЗЕД та іноземними суб’єктами господарської діяльності своїх обов’язків, пов’язаних із Законом України  «Про зовнішньоекономічну діяльність»;

  • застосування до суб’єктів ЗЕД та іноземних суб’єктів господарської діяльності індивідуального режиму ліцензування, що встановлюють певні заборони, обмеження або порядок здійснення ЗЕД;

  • тимчасове зупинення ЗЕД, у випадках проведення дій, які можуть зашкодити інтересам національної економічної безпеки. 

Нагадаємо, Мінекономіки залучає експертів до роботи щодо розбудови Нацсистеми стійкості.

0
0

Додати коментар

Відмінити Опублікувати