Відповідно до рішення Уряду скасовано дію понад 27 тисяч спеціальних санкцій, застосованих до суб'єктів зовнішньоекономічної діяльності та іноземних суб'єктів господарської діяльності відповідно до статті 37 Закону України “Про зовнішньоекономічну діяльність”.
![]() |
Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час! |
Читайте також: "Кабмін передав до ВРУ перелік підприємств заборонених до приватизації".
Про це повідомляє прес-служба Мінекономрозвитку.
Відповідну Постанову Кабінет Міністрів України прийняв 4 грудня 2019 року. Це рішення практично реалізує низку заходів, направлених на валютну лібералізацію відповідно до закону України “Про валюту та валютні операції” та приводить у відповідність норми вищезгаданих законів. Важливо, що скасовуються також раніше застосовані (до введення у дію Закону України “Про валюту та валютні операції”) спеціальні санкції.
“Ще один механізм тиску держави на бізнес пішов у минуле. Ми почули бізнес-спільноту та- відмінили “старі” санкції, тобто скасування отримало зворотну дію. Це і є наша місія - спрощувати життя бізнесу, а не ускладнювати його”, - прокоментував скасування санкцій Міністр розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства Тимофій Милованов.
Довідково.
Закон "Про зовнішньоекономічну діяльність" наділяв Мінекономіки повноваженнями накладати санкції за поданнями Державної фіскальної служби і контрольно-ревізійної служби, правоохоронних органів, Антимонопольного комітету України, Нацкомфінпослуг, Нацбанку або за рішенням суду.
Зокрема, за порушення законодавства України у сфері зовнішньоекономічної діяльності щодо суб’єктів ЗЕД України або іноземних суб’єктів господарської діяльності застосовувалися такі спеціальні санкції:
-
накладення штрафів у разі несвоєчасного виконання або невиконання суб’єктами ЗЕД та іноземними суб’єктами господарської діяльності своїх обов’язків, пов’язаних із Законом України «Про зовнішньоекономічну діяльність»;
-
застосування до суб’єктів ЗЕД та іноземних суб’єктів господарської діяльності індивідуального режиму ліцензування, що встановлюють певні заборони, обмеження або порядок здійснення ЗЕД;
-
тимчасове зупинення ЗЕД, у випадках проведення дій, які можуть зашкодити інтересам національної економічної безпеки.
Нагадаємо, Мінекономіки залучає експертів до роботи щодо розбудови Нацсистеми стійкості.