03 лютого 2020, 16:40

Кабмін передав до ВРУ перелік підприємств, заборонених до приватизації

Прес-служба Міністерства розвитку економіки, торгівлі і сільського господарства України

Уряд погодив законопроект “Про перелік об’єктів права державної власності, що не підлягають приватизації”. Після підписання Прем’єр-міністром України Олексієм Гончаруком відповідний законопроект №2831 зареєстровано у Верховній Раді України.


Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час!


Читайте також: "В Україні хочуть заборонити рекламу усіх тютюнових виробів".

Про це повідомляє прес-служба Мінекономрозвитку.

“Як і йшлося раніше, список заборонених до приватизації об’єктів залишиться. Законопроект із запропонованими 219 стратегічними підприємствами забезпечить їх збереження у державній власності, але з головною умовою - подальшим ефективним управлінням”, - пояснює перший заступник Міністра розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства Павло Кухта.

Всі об’єкти списку проходили глибокий аналіз та виносились до обговорення з профільними центральними органами виконавчої влади. Загалом до переліку увійшли 3 групи об’єктів:

  • акціонерні товариства, у статутних капіталах яких частка корпоративних прав, що належать державі, не може бути меншою, ніж 50 відсотків + 1 акція та не підлягає приватизації  - 9 підприємств;

  • акціонерні товариства, у статутних капіталах яких частка корпоративних прав, що належать державі, становить 100 відсотків, державні унітарні та казенні підприємства, що не підлягають приватизації - 101 підприємство;

  • об’єкти культури та спорту, що не підлягають приватизації - 109 підприємств.

Також є важливе уточнення щодо майбутнього підприємств, доля державних акцій в яких зараз складає 100%: у  разі прийняття рішення про зменшення частки корпоративних прав, що належать державі у статутному капіталі акціонерних товариств, а також при перетворенні державних унітарних підприємств в акціонерні товариства, частка корпоративних прав, що належать державі у статутному капіталі таких товариств, не може бути меншою ніж 50 відсотків + 1 акція та не підлягає приватизації.

Читайте також: "З 1 лютого Держпраці розпочала інспекцію по дотриманню трудового законодавства".

Використовувались три головних критерії держпідприємств для формування списку стратегічних об’єктів, заборонених до приватизації: підприємства, що забезпечують енергетичну незалежність та обороноздатність держави; такі, що є природними монополіями; такі, діяльність яких має критично важливе значення для суспільства.

Розробка та погодження Урядом такого переліку передбачена Законом України 145-IX для його подальшого розгляду Верховною Радою України.

З повним переліком держпідприємств, погоджених в Проекті Закону України “Про перелік об’єктів права державної власності, що не підлягають приватизації” можна ознайомитись за посиланням.

0
0

Додати коментар

Відмінити Опублікувати