18 грудня 2020, 10:31

Штрафи за порушення вимог пожежної безпеки в лісах мають бути підвищенні, - Держекоінспекція

Прес-служба Держекоінспекції

Протягом 3 кварталів 2020 року Держекоінспекцією за порушення правил пожежної безпеки було притягнуто до відповідальності 141 посадову особу і накладено штрафів на суму близько 84 тисячі гривень. Однак наразі є сильна необхідність збільшувати штрафні санкції за це порушення.


Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час!


Читайте також: "Держекоінспекція боротиметься проти наслідків виробництва пластику".

Про це повідомляє прес-служба Держекоінспекції.

Цьогоріч Україна, як ніколи раніше, постраждала внаслідок лісових пожеж. За даними Державної служби з надзвичайних ситуацій у 2020 році майже на 50% збільшилась кількість пожеж в природних екосистемах порівняно з минулим роком. Зокрема, у державному лісовому фонді площа, знищена пожежами, зросла у 42 рази, склавши понад 44 тисячі гектарів.

"Однією з причин загорянь у лісах є порушення вимог пожежної безпеки. Разом з цим, штрафи тут все ще залишаються на низькому рівні - від 255 до 850 гривень", - підкреслив голова ДЕІ Андрій Мальований.

Він зауважив, що днями Верховна Рада України у першому читанні прийняла законопроєкт №3755, який значно підвищує штрафи за недотримання вимог пожежної безпеки. Так, згідно зі змінами до статті 175 КУпАП покарання складає 1700-3400 гривень для громадян та 3400-5100 гривень для посадових осіб.

"Це справді важливі зміни для протидії займанню в екосистемах. Однак, на жаль, необхідність збільшувати штрафи також і за недотримання вимог пожежної безпеки у лісах цього разу залишилась поза увагою парламентарів.Сподіваюсь, що до другого читання ця прогалина у проекті закону буде виправлена. Штрафи повинні відповідати реальній шкоді, яка наноситься довкіллю порушеннями", - зазначив Андрій Мальований.

Нагадаємо, держава втратила понад 304 млн грн через порушення у сфері охорони лісів.

0
0

Додати коментар

Відмінити Опублікувати