Держекоінспекція взяла на озброєння кейси провідних країн світу щодо боротьби з негативними наслідками виробництва пластику, взявши участь у міжнародному діалозі, організованому Мережею охорони навколишнього середовища в Женеві (GEN).
Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час! |
Читайте також: "Держава втратила понад 304 млн грн через порушення у сфері охорони лісів, - Держекоінспекція".
Про це повідомляє прес-служба Держекоінспекції.
"Темою заходу стала пластикова криза, з якою сьогодні стикається майже кожна країна світу. Крім забруднення довкілля пластиком, шкідливим для екології є його виробництво та спалювання. Так, в 2019 році продукування та утилізація пластмас додали в атмосферу понад 850 мільйонів тонн парникових газів, що дорівнює забрудненню від 189 вугільних 500-мегаватних електростанцій", - зазначив голова ДЕІ Андрій Мальований.
Він зауважив, що у Європі сьогодні здійснюють рішучі дії для зменшення впливу від виробництва пластику, сприяючи модернізації виробництва та обмежуючи використання пластику. Натомість в Україні цей процес рухається не так активно.
"До того ж, порушення щодо здійснення викидів в атмосферне повітря караються мізерними штрафами – від 85 до 136 гривень. Це аж ніяк не сприяє екологізації підприємств, яким часто дешевше сплачувати штрафи і збитки, ніж модернізуватися", - додав Андрій Мальований.
В рамках міжнародного діалогу спеціалісти ДЕІ мали змогу обмінятись досвідом з протидії небезпечним викидам та ознайомитись з практиками провідних європейських країн, зокрема, у сфері екологічного контролю. Це дозволить інспекції на основі вивчених кейсів посилити контроль за викидами, а значить ефективніше боротися з забрудненням атмосфери.
Нагадаємо, викиди парникових газів в Україні контролюватимуться Держекоінспекцією з 2021 року.