21 жовтня 2024, 10:54

Шмигаль: Нинішні збитки українським екосистемам оцінюються в 65 мільярдів доларів

Департамент комунікацій Секретаріату Кабінету Міністрів України

Війна росії проти України спричинила масштабні екологічні руйнування, що призвели до безпрецедентного забруднення довкілля. Про це заявив прем’єр-міністр Денис Шмигаль під час конференції з обговорення пункту 8 "Екологічна безпека" Формули миру Президента України, вказав Департамент комунікацій Секретаріату КМУ.


Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час!


Читайте також: "Збільшився мінімальний розмір допомоги по безробіттю".

"Ми впевнені, що сьогоднішні обговорення дозволять більшій кількості країн зрозуміти проблему війни проти природних екосистем Європейського континенту та долучитися до підтримки України на її шляху до екологічної безпеки", сказав Денис Шмигаль.

За його словами, нинішні збитки українським екосистемам оцінюються в 65 мільярдів доларів. Третина українських лісів уже постраждала від війни. 20% природоохоронних територій України постраждали від війни. Через війну під загрозою опинилося 35% біорізноманіття Європи, яким володіє Україна.

Крім цього, вказав Шмигаль, унаслідок підриву росіянами Каховської ГЕС знищено майже 10 тисяч гектарів водно-болотних угідь міжнародного значення в Україні. Близько чверті території України заміновано, що також завдає значної шкоди.

"Скільки років знадобиться для подолання наслідків? У Франції після закінчення Першої світової війни 106 років тому, було визначено 1200 квадратних кілометрів як забруднені внаслідок бойових дій. І до цього дня будь-яка діяльність, включаючи випас худоби, там заборонена. В Україні потенційно забруднена мінами та снарядами територія складає близько 140 тисяч кілометрів квадратних. Тобто український масштаб у десятки і десятки разів більший", – зауважив прем’єр-міністр.

Глава Уряду озвучив декілька ключових завдань, щодо яких потрібно узгодити спільну стратегію:

  • відстеження, реєстрації та звітування щодо всіх екологічних наслідків, впливів, втрат і збитків війни російського агресора в Україні;
  • збір цінних відгуків високого рівня та технічних коментарів від партнерів України;
  • напрацювання наступних спільних кроків для притягнення російського агресора до відповідальності за всі екологічні злочини, які були здійснені проти України.
0
0

Додати коментар

Відмінити Опублікувати