Кошти для винагороди викривачу корупції 18 жовтня 2024 року перераховані з рахунку НАЗК. Це друга виплата винагороди за повідомлення про корупцію в історії українського інституту викривання, повідомила пресслужба НАЗК.
Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час! |
Читайте також: "EBA опублікувала Білу Книгу з пропозиціями щодо відновлення та євроінтеграції України".
Вона була здійснена на підставі рішення Вищого антикорупційного суду (ВАКС) №991/2288/21 від 2 жовтня 2023 року. У справі йшлося про спробу підкупу керівників НАБУ та Спеціалізованої антикорупційної прокуратури. Їм пропонували 6 млн дол. США за закриття кримінального провадження за ч. 3 ст. 209, ч. 5 ст. 191 КК України, підозрюваним у якому був ексміністр екології.
Як зазначається, НАБУ розслідувало корупційний злочин за ч. 5 ст. 27 ч. 4 ст. 369 КК України. Матеріали щодо ексміністра були виокремлені в окреме провадження (ч .3 ст. 27, ч. 4 ст. 369 КК України). Загалом у справі фігурувало четверо осіб. Усі вони на цей час отримали вироки.
У жовтні 2023 року ВАКС затвердив останню у справі угоду про визнання винуватості, укладену між прокурором САП та колишнім першим заступником начальника податкової служби у м.Києві й одночасно схвалив виплату винагороди викривачеві.
Суд встановив, що викривач активно сприяв розкриттю корупційного злочину, повідомив про нього не в межах угоди й не є його співучасником, та зобов’язав органи Державного казначейства виплатити винагороду в сумі майже 13,3 млн грн.
"На сьогодні ми маємо рішення ВАКС з ухваленими вироками щодо усіх суб’єктів провадження, а викривач у справі отримав гарантовану законом винагороду. Показовим також є те, що суд застосував у справі спецконфіскацію. Неправомірна вигода у 6 млн дол. США була однією з рекордних. Усю суму за рішенням ВАКС ще у 2022 році передали на потреби ЗСУ", – зазначив голова НАЗК Віктор Павлущик.