29 жовтня 2021, 10:06

Розробник фейкової копії Дії пройде "перевиховання" в Мінцифрі

Пресслужба Мінцифри

Віцепрем’єр-міністр — Міністр цифрової трансформації України Михайло Федоров зустрівся з 21-річним хлопцем із Запоріжжя, який розробив фейкову копію Дії. Він до суду буде проходити "перевиховання в ІТ", працюючи над соціальними проєктами в Мінцифрі.


Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час!


Читайте також: "Одеський прецедент. "Страшно впасти у кайдани, умирать в неволі…"

Про це Михайло Федоров написав у пості в своєму Telegram-каналі, повідомляє пресслужба Мінцифри.

За словами міністра, цю ідею запропонували в Міністерстві внутрішніх справ та влаштували зустріч.

“Хлопець виявився трохи сором'язливим, але дуже розумним, начитаним. Уже встиг попрацювати арбітражником, вміє програмувати й сам збирає весь дизайн у Figma. Тому ми вирішили дати йому шанс виправитись. Одним з його перших завдань є розробка різного дизайну соціальної реклами у підтримку вакцинації та проти вживання алкоголю молоддю. Призначимо у Мінцифрі куратора, який контролюватиме роботу. Спробуємо спрямувати його вміння у потрібному напрямку”, — написав Михайло Федоров.

Федоров зазначив, що незважаючи на результати, хлопець отримає покарання за рішенням суду. Також він зазначив, що у майбутньому Мінцифра буде створювати проєкти, щоб долучати молоді таланти для самореалізації, тим самим не даючи їм порушувати закон. “Одне прошу: не намагайтеся більше нічого підробляти. Цей канал доступу до Мінцифри не працює”, — також зазначив Федоров. 

“Я постійно наголошую, що ми в МВС орієнтовані будувати сервіс, а не каральний орган. І ось сьогоднішня історія, як на мене, чудовий приклад. Кіберполіція швидко знайшла хакера-самоучку, який нещодавно створив фейкову  копію Дії. Так само швидко ми познайомили його з Міністром цифрової трансформації. Хлопцю запропонували спокутувати свою провину і постажуватися в міністерстві”, — сказав перший заступник Міністра внутрішніх справ України Євгеній Єнін.

Нагадаємо, що хлопець самостійно розробив застосунок зі схожим на Дію дизайном. У фейковій програмі можна було створити будь-який документ — від паспорта до сертифікату про вакцинацію від COVID-19. Фейковий застосунок не мав нічого спільного із Дією. У розробки не було доступу до жодного з держреєстрів, а під час першої ж його перевірки можна було викрити підробку.

У рекламі він вказував, що застосунок допоможе неповнолітнім безперешкодно купувати алкоголь.

0
0

Додати коментар

Відмінити Опублікувати