За ініціативи Міністерства розвитку громад, територій та інфраструктури розпочалося формування реєстрів громад, які постраждали від підриву росіянами Каховської ГЕС. Також розробляється план відновлення цих територій за участі провідних експертів, повідомила пресслужба Мінвідновлення.
Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час! |
Читайте також: "Підрив окупантами Каховської ГЕС розслідують за двома статтями – Офіс Генпрокурора".
До експертної групи увійшли представники міністерства, Державного агентства відновлення та розвитку інфраструктури України, Київської школи економіки, Вокс Україна, Команд підтримки реформ (RST) та волонтерських організацій. Щоб проаналізувати ситуацію та окреслити план дій, експерти побували безпосередньо у зоні лиха. В Херсоні вони зустрілися з представниками обласної військової адміністрації.
Наразі триває опитування органів місцевого самоврядування щодо потреб громад, які постраждали від підриву Каховської ГЕС. Вся інформація передається міжнародним донорам і партнерам, які спільно з українським урядом надаватимуть необхідну допомогу.
"Це потрібно для того, щоб розуміти реальні потреби у відновленні водопостачання, водовідведення, теплопостачання, а також відбудови закладів охорони здоров’я і житла. Пріоритети – забезпечення населення питною водою, товарами першої необхідності та медикаментами у достатній кількості. Далі – відбудова критичної, соціальної та транспортної інфраструктури, аби мешканці постраждалих територій змогли повернутися до своїх домівок. Наразі ми збираємо дані щодо невідкладних заходів – до кінця 2023 року, – що потребують виконання у короткостроковій перспективі – протягом 2024-2025 років – та довгострокових заходів – 2026-2030 років", – зазначила Олександра Азархіна, заступниця міністра розвитку громад, територій та інфраструктури України.