06 червня 2023, 15:13

Підрив окупантами Каховської ГЕС розслідують за двома статтями – Офіс Генпрокурора

Ірина Назарчук
Ірина Назарчук журналіст, спеціально для «Юридичної Газети»

До переліку міжнародних злочинів злочин екоциду поки не внесений, робота над цим триває. Попри це розслідування його фактів, а також воєнних злочинів проти довкілля внаслідок збройної агресії російської федерації проводить на основі Кримінального кодексу України Офіс Генерального прокурора.


Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час!


Підрив росіянами греблі Каховської ГЕС на Херсонщині вночі 6 червня прокурори розслідують за двома статями – екоцид (ст. 441 КК України) та порушення законів і звичаїв війни (ч. 1 ст. 438 КК України). Спільно зі слідчими СБУ та співробітниками Міністерства внутрішніх справ вони проводять першочергові слідчі та процесуальні дії в Херсонській області.

Станом на 11:00 – приблизно через 8 годин після того, як всередині станції пролунав вибух, – гідроелектростанція поблизу Нової Каховки пішла під воду майже повністю. Затоплено щонайменше 80 населених пунктів, переважно на лівому (тимчасово окупованому) березі Дніпра. 

«Обласний центр – Херсон – критично не постраждав, хоча у деяких мікрорайонах спостерігається підтоплення. Свого піка вода досягне орієнтовно о 13:00», – зауважила на оперативному брифінгу в Медіа Центрі Одеса керівниця Об’єднаного координаційного пресцентру Сил оборони Півдня України Наталія Гуменюк.

Вона додала, що через підтоплення зросла мінна небезпека, міни виносить до берега. Також капітан 1 рангу зауважила, що окупанти «поклали» мобільний зв’язок на лівобережній Херсонщині, люди, що залишаються на цій території, позбавлені комунікації.

Російський теракт на Каховській ГЕС може мати негативні наслідки для Запорізької АЕС, адже вода з Каховського водосховища необхідна для того, щоб станція отримувала підживлення для конденсаторів турбін і систем безпеки ЗАЕС. Наразі ситуація контрольована, запевняє підприємство «Енергоатом».

«Установки та споруди, що містять небезпечні сили, а саме греблі, дамби й атомні електростанції, не повинні ставати об'єктами нападу – навіть у тих випадках, коли такі об'єкти є воєнними об'єктами, якщо такий напад може викликати звільнення небезпечних сил і наступні тяжкі втрати серед цивільного населення», – йдеться у статті 56 Додаткового протоколу I від 1977 року до Женевських конвенцій 1949 року.

Нагадаємо, головну будівлю Північно-Кримського каналу та Каховську ГЕС у Херсонській області російські військові захопили в лютому торік.

0
0

Додати коментар

Відмінити Опублікувати