21 лютого 2020, 12:15

Розірвання шлюбу не звільняє від декларування майна колишнього чоловіка або дружини, - НАЗК

Прес-служба НАЗК

Практика уникнення декларування майна шляхом фіктивного розірвання шлюбу суб’єктами декларування втратила актуальність після внесення змін до Закону "Про запобігання корупції" у 2019 р.


Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час!


Читайте також: "Декларація без проблем: НАЗК надало роз’яснення".

Про це повідомляє прес-служба НАЗК.

Тепер у випадку спільного проживання суб’єкта декларування з колишнім чоловіком/дружиною станом на 31 грудня або більше половини звітного періоду колишнього чоловіка/дружину необхідно вказувати в розділі 2.2 "Інформація про членів сім’ї суб’єктів декларування" декларації як особу, яка спільно проживає, але не перебуває у шлюбі.

У НАЗК зазначили, що колишній чоловік/дружина перестає бути членом сім’ї суб’єкта декларування і не вказується в декларації, якщо після розірвання шлюбу у звітному періоді вони не проживали разом, не були пов’язані спільним побутом і не мали взаємних прав і обов’язків. Аналогічно у разі смерті одного з подружжя у звітному періоді.

Водночас розлучення або смерть одного з членів подружжя не звільняє суб’єкта декларування від обов’язку зазначити у відповідних розділах декларації відомості про майно та інші об’єкти, що належать колишньому чоловіку/дружині та якими суб’єкт декларування володів, користувався не менше половини днів протягом звітного періоду. Навіть якщо такий чоловік/дружина більше не є членом сім’ї суб’єкта декларування.

Нагадаємо, у НАЗК запропонували спростити фінзвітність політичних партій.

0
0

Додати коментар

Відмінити Опублікувати