Жорстоке поводження із затриманими під час вчинення злочину, а також небажання правоохоронців та судових органів розслідувати цей інцидент, вчергове стало підставою для виплати їм компенсації.
Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час! |
Читайте також: "Коли два покарання за одну протиправну поведінку не порушують Конвенцію, - ЄСПЛ"
Європейський суд з прав людини ухвалив рішення у справі «X і Y проти Північної Македонії» (заява № 173/17), повідомляє інформаційний ресурс «ECHR. Ukrainian Aspect».
У 2014 році етнічні роми X та Y були затримані під час нападу на жінку та викрадення її сумки. Одного з них доставили в відділок поліції, але звільнили наступного дня. Згодом його госпіталізували в лікарню, де в нього були діагностовано синці на голові, шиї та грудях.
X і Y стверджували, що вони зазнали фізичного нападу поліції поблизу місця пограбування, а також під час перебування під вартою. Міністерство внутрішніх справ провело внутрішнє розслідування, яке не встановило порушень.
Постраждалі також ініціювали цивільне та кримінальне провадження. Останнє досі триває, а цивільний позов було відхилено.
Що стосується самого злочину пограбування, то провадження було зупинене і суд ухвалив рішення про застосування заходів виховного характеру щодо Х.
X та Y звернулися до Європейського суду з прав людини. Посилаючись на статтю 3 (заборона катування) Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод, вони скаржилися на жорстоке поводження поліції з ними і відсутність ефективного розслідування їх тверджень державою.
Євросуд констатував порушення ст. 3 та присудив 7,5 тис. відшкодування моральної шкоди кожному із заявників.
З текстом прес-релізу рішення ЄСПЛ у справі «X і Y проти Північної Македонії» (заява № 173/17) у перекладі президента Спілки адвокатів України Олександра Дроздова та доцента кафедри кримінального права і правосуддя Міжнародного економіко-гуманітарного університету імені академіка С.Дем’янчука Олени Дроздової можна ознайомитися за посиланням.
Нагадаємо, ЄСПЛ дослідив підстави для розгону демонстрацій.