В провадженні Бориспільського міськрайонного суду Київської області знаходиться цивільна справа за позовом громадянина Г. про захист честі та гідності, ділової репутації, зобов’язання спростувати недостовірну інформацію та відшкодувати моральну шкоду.
![]() |
Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час! |
Читайте також: «Обрано голову та заступника голови Вінницького окружного адміністративного суду»
Про це повідомляє пресслужба суду.
Ухвалою суду вказана справа призначена до розгляду у закритому судовому засіданні.
У зв’язку з цим Бориспільський міськрайонний суд Київської області роз'яснює, в тому числі сторонам у справі, що згідно вимог частин 7, 10, 11 ст. 7 ЦПК України розгляд справи у закритому судовому засіданні проводиться у випадках, коли відкритий судовий розгляд може мати наслідком розголошення таємної чи іншої інформації, що охороняється законом, або за клопотанням учасників справи з метою забезпечення таємниці усиновлення, запобігання розголошенню відомостей про інтимні чи інші особисті сторони життя учасників справи або відомостей, що принижують їхню честь і гідність, а також в інших випадках, установлених законом. Розгляд справи та вчинення окремих процесуальних дій у закритому судовому засіданні проводяться з додержанням правил здійснення цивільного судочинства. Під час такого розгляду можуть бути присутні лише учасники справи, а в разі необхідності - свідки, експерти, спеціалісти, перекладачі.
Бориспільський міськрайонний суд Київської області звертає увагу сторін у справі, що розголошення інформації, а також використання систем відеоконференц - зв’язку та транслювання перебігу судового засідання в мережі Інтернет, в тому числі присутність ЗМІ, під час розгляду справи у закритому судовому засіданні - не допускається.
Крім того, із соціальних мереж стало відомо, що один із учасників справи активно розповсюджує компрометуючу інформацію та негативні висловлювання, припущення не лише про іншого учасника справи, а й про роботу суду та головуючого судді по справі.
У зв’язку з наведеним, суд наголошує, що відповідно статті 6 Закону України «Про судоустрій і статус суддів» втручання у здійснення правосуддя, вплив на суд або суддів у будь-який спосіб, неповага до суду чи суддів, збирання, зберігання, використання і поширення інформації усно, письмово або в інший спосіб з метою дискредитації суду або впливу на безсторонність суду, заклики до невиконання судових рішень забороняються і мають наслідком відповідальність, установлену законом.
В свою чергу, зловживання процесуальними правами може мати форму штучного ускладнення цивільного процесу, ускладнення розгляду справи в результаті поведінки, що перешкоджає винесенню рішення у справі або вчиненню інших процесуальних дій та може спричинити наслідки, передбачені:
Стаття 143 ЦПК України «Підстави і порядок застосування заходів процесуального примусу»
Стаття 144 ЦПК України «Види заходів процесуального примусу»
Стаття 145 ЦПК України «Попередження і видалення із залу судового засідання»
Стаття 148 ЦПК України «Штраф»
Стаття 185-3 КУпАП «Прояв неповаги до суду або Конституційного Суду України»
Стаття 376 КК України «Втручання в діяльність судових органів »
Стаття 377 КК України «Погроза або насильство щодо судді, народного засідателя чи присяжного»