07 червня 2021, 12:51

Раді пропонують законодавчо закріпити права побратимів та посестер

На розгляд народним депутатам подано законопроєкт щодо захисту прав побратимів та посестер.


Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час!


Читайте також: "В Україні досі не унормовані питання військового капеланства"

У пояснювальній записці зазначається, що за період російсько-української війни в українській армії та добровольчому руху відновилась стародавня християнська традиція побратимства («адельфопое́зіс»).

Адельфопое́зіс, або братотворі́ння (ἀδελφοποίησις, від грец. ἀδελφός — брат і ποιέω — роблю, творю) — обряд, який історично правився в деяких християнських традиціях для об'єднання двох людей однієї статі (зазвичай чоловіків) у благословенний церквою дружній союз. Феномен побратимства та посестринства присутній і в Українській армії.

Тож метою прийняття проєкту Закону5595 від 01.06.2021 є формалізація обряду адельфопое́зіс і надання цьому явища не тільки символічного, а й юридичного змісту. Надання побратимам і посестрам взаємних немайнових прав, які характерні для родичів.

Також проєкт Закону спрямований на створення умов реалізації військовослужбовцями прав на заповіт в умовах активних бойових дій, коли немає можливість застосування загальних правил складання заповіту, який передбачений чинним законодавством.

Що передбачає законопроєкт?

Відповідно до запропонованих змін:

- вводиться новий термін «посестра/побратим»: побратим, посестра – військовослужбовці, які мають взаємні дружні стосунки, в основі яких лежить взаємна повага, взаєморозуміння і взаємодопомога, спільність інтересів і духовна близькість. Військовослужбовець інформує про наявність побратима та або посестри свого безпосереднього керівника шляхом надання рапорту у порядку підпорядкованості командирові військової частини (корабля);

- під час безпосередніх бойових зіткнень побратимам і посестрам надається можливість посвідчувати заповіт;

- побратимам та посестрам надається право отримувати медичну інформацію, яка стосується його побратима або посестри

- побратимам та посестрам надається право надавати побратиму посестрі паліативну допомогу.

Проєктом Закону передбачається внесення змін до законів України «Основи законодавства України про охорону здоров'я», «Про нотаріат», «Про Статут внутрішньої служби Збройних Сил України».

0
0

Додати коментар

Відмінити Опублікувати