25 лютого 2021, 14:20

Раді пропонують заборонити продаж ліків дітям до 14 років

У Верховній Раді України зареєстровано законопроєкт, метою якого є встановлення заборони продажу особам віком до 14 років лікарських засобів аптечними закладами нашої держави.


Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час!


Читайте також: "Репетитори, няні та інші самозайняті особи сплачуватимуть податки: подано законопроєкт"

Чому потрібен цей законопроєкт?

Необхідність запропонованих змін автори проєкту Закону обґрунтовують наявною ситуацією з неконтрольованим відпуском ліків в Україні, адже наразі лікарські засоби, які мають відпускатись аптечними закладами виключно за наявності рецепта, можна спокійно придбати, ігноруючи його відсутність. Такою причиною розробки законопроєкту є тенденція суїцидальних нахилів серед молоді.

Що пропонується?

Саме тому основним завданням проєкту Закону № 5122 від 22.02.2021 є  унеможливлення неконтрольованого споживання медичних препаратів (лікарських засобів) у цілях, відмінних від прямого призначення продукту.

У законопроєкті, шляхом внесення відповідних змін до статті 21 Закону України «Про лікарські засоби» пропонується встановити заборону на відпуск (продаж) лікарських засобів громадянам, які не досягли 14-річного віку. У разі виникнення сумніву щодо віку покупця, відпуск лікарських засобів здійснюється за умови пред'явлення документа, що засвідчує його вік.

Чи передбачена відповідальність за порушення заборони?

Цей законопроєкт пов’язаний із проєктом Закону України № 5123 від 22.02.2021, що передбачає адміністративну відповідальність за продаж лікарських засобів дітям до 14 років. За таке порушення загрожуватиме штраф від 102 до 425 гривень. У випадку повторного порушення- від 425 до 1190 гривень

0
0

Додати коментар

Відмінити Опублікувати