21 липня 2021, 12:53

Раді пропонують заборонити продаж алкоголю й сигарет у супермаркетах

У Верховній Раді зареєстровано законопроєкт, яким вносяться зміни до реалізації алкогольних напоїв, тютюнових виробів, рідин, що використовуються в електронних сигаретах та вводяться значні штрафні санкції за порушення умов їх реалізації.


Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час!


Читайте також: "Як самостійно перевірити акцизну марку та пересвідчитись у легальності походження алкоголю?"

Обгрунтування необхідності прийняття акта

Національний план заходів щодо неінфекційних захворювань передбачає, зокрема, заходи з обмеження вживання алкоголю в Україні. Серед них - зменшення цінової доступності алкогольних напоїв, повна заборона реклами та інших видів стимулювання продажу, проведення інформаційних кампаній на центральному рівні та в регіонах.

Автори законопроєкту мають на меті мінімізувати негативний вплив на здоров’я людей через зловживання алгкоголем і курінням. А реалізація алкогольної та тютюнової продукції у торгових точках, де продаються продукти харчування та інші товари повсякденного попиту, сприяє тому, що громадяни можуть купувати цю шкідливу для здоров’я продукцію, не маючи початкового наміру її придбати – просто тому, що вона багато разів потрапляє на очі і спрацьовує рекламний ефект.

Що пропонується?

Проєктом Закону № 5805 від 19.07.2021 пропонується заборонити продаж пива (крім безалкогольного), алкогольних, слабоалкогольних напоїв, вин столових, тютюнових виробів, електронних сигарет, рідин, що використовуються в електронних сигаретах, пристроїв для споживання тютюнових виробів без їх згоряння у приміщеннях торговельних організацій, що здійснюють торгівлю продуктами харчування, товарами дитячого асортименту або спортивними товарами.

Продаж таких товарів буде здійснюватися виключно у спеціалізованих стаціонарних торгівельних точках (магазинах), де інші товари, крім перелічених, не продаються.

За порушення цієї норми магазини будуть сплачувати штраф у розмірі десяти прожиткових мінімумів для працездатних осіб, встановлених законом на час сплати штрафу (станом на сьогодні це 23 790 грн).

0
0

Додати коментар

Відмінити Опублікувати