08 травня 2020, 16:05

Раді пропонують визначити статус малонаселених територій

У Верховній Раді України зареєстровано Проект Закону № 3429 від 05.05.2020 р. "Про статус малонаселених територій".


Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час!


Читайте також: "Протидія дискримінації за ознакою статі: у Раді пропонують внести зміни до законодавства".

Метою прийняття законопроекту є вжиття невідкладних заходів стосовно збереження та розвитку малонаселених територій.

Зазначається, що законопроектом пропонується встановити, що до малонаселених територій належать населені пункти в яких проживає критично низька чисельність населення та які, мають недостатньо розвинуті сферу застосування праці та систему соціально-побутового обслуговування, обмежену транспортну доступність.

Критерієм віднесення населених пунктів до категорії малонаселених є густота сільського населення, що проживає на території таких адміністративно-територіальних одиниць, яка не перевищує 15 осіб на 1 квадратний кілометр.

Пропозиції щодо надання населеним пунктам статусу малонаселених подаються центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування та реалізацію державної регіональної політики, державної політики у сфері розвитку місцевого самоврядування, територіальної організації влади та адміністративно-територіального устрою Кабінету Міністрів України.

Перелік населених пунктів, яким надається статус малонаселених населених пунктів, затверджується Кабінетом Міністрів України.

Як зазначається, статтею 5 зазначеного законопроекту пропонується встановити державні гарантії соціально-економічного розвитку населених пунктів, яким надано статус малонаселених, до яких віднесено, зокрема, врахування підвищеного коефіцієнту для малонаселених населених пунктів при розрахунку розміру офіційних трансфертів з державного бюджету місцевим на виконання делегованих державою повноважень (освітня субвенція, медична субвенція та ін.).

При цьому, згідно із положеннями частини першої статті 6 законопроекту, розмір освітньої, медичної субвенції та субвенції на фінансове забезпечення будівництва, реконструкції, ремонту і утримання автомобільних доріг загального користування місцевого значення, вулиць і доріг комунальної власності у малонаселених населених пунктах збільшується на 20 відсотків. Розпорядниками яких  є ради об’єднаних територіальних громад (за відсутності - районні ради).

Нагадаємо, у "Голосі України" оприлюднено закон щодо формування геокадастру.

0
0

Додати коментар

Відмінити Опублікувати