07 травня 2020, 11:15

У "Голосі України" оприлюднено закон щодо формування геокадастру

"Голос України"

У "Голосі України" оприлюднено Закон "Про національну інфраструктуру геопросторових даних" №554-ІХ, який Парламент ухвалив 13 квітня 2020 р.


Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час!


Читайте також: "Президент підписав закон щодо формування націнфраструктури геопросторових даних".

Як зазначається, Закон визначає правові та організаційні засади створення, функціонування та розвитку національної інфраструктури геопросторових даних, спрямованої на забезпечення ефективного прийняття органами державної влади та органами місцевого самоврядування управлінських рішень, задоволення потреб суспільства в усіх видах географічної інформації, інтегрування у глобальну та європейську інфраструктури геопросторових даних.

Згідно із Законом, національна інфраструктура геопросторових даних базується на таких принципах: актуальності, достовірності, повноти, цілісності, точності, обґрунтованості, офіційності геопросторових даних; інтероперабельності та інтегрування геопросторових даних, одержаних з різних джерел; безстроковості та безперервності функціонування національної інфраструктури геопросторових даних; відкритості геопросторових даних та метаданих; інноваційності.

Законом, зокрема, передбачається:

  • сформувати сучасну систему забезпечення потреб суспільства у всіх видах географічної інформації;
  • забезпечити міжгалузеву інтеграцію геопросторових даних та даних кадастрів, відкриття у мережі Інтернет геопросторових даних та метаданих, які створюються у публічному секторі, а також підприємствами - монополістами.

Для створення національної інфраструктури геопросторових даних будуть використані наявні геопросторові дані та метадані, вже створені органами державного управління. Геопросторові дані створюються за результатами топографо-геодезичної і картографічної діяльності, створення державних кадастрів, реєстрів усіх видів та моніторингу навколишнього природного середовища, передбачених видатками Державного бюджету на відповідний рік.

Також Законом визначено повноваження центрального органу виконавчої влади, що забезпечує формування державної політики у сфері національної інфраструктури геопросторових даних, який формує державну політику у відповідній сфері; здійснює нормативно-правове забезпечення у відповідній сфері; розробляє концепції, стратегії, програми та плани у відповідній сфері тощо.

Законом також визначено повноваження держателів геопросторових даних, адміністратора національного геопорталу.

Документом встановлено адміністративну відповідальність за порушення прав на геопросторові дані та метадані. Для цього Кодекс України про адміністративні правопорушення доповнено новою ст. 514, згідно з якою "незаконне привласнення геопросторових даних та метаданих, їх втрата або несанкціоноване знищення, а також порушення порядку створення і використання геопросторових даних та метаданих - тягнуть за собою накладення штрафу від ста до ста п’ятдесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян".

Читайте також: "Без спецперевірки на корупцію кандидат не зможе обійняти посаду судді: КМУ розглянув законопроект".

Законом внесено відповідні зміни до Кодексу України про надра, Земельного, Водного, Лісового кодексів, законів України "Про топографо-геодезичну і картографічну діяльність", "Про Державний земельний кадастр", "Про природно-заповідний фонд України", "Про поводження з радіоактивними відходами", "Про місцеве самоврядування в Україні", "Про топографо-геодезичну і картографічну діяльність", "Про рослинний світ" та інших законодавчих актів України.

Закон набирає чинності через один місяць з дня його опублікування та вводиться в дію з 1 січня 2021 р.

0
0

Додати коментар

Відмінити Опублікувати