10 серпня 2020, 13:29

Раді пропонують перенести строки для оприлюднення фінзвітності та аудиторських висновків

У Верховній Раді України зареєстровано Проект Закону 3957 від 05.08.2020 р. "Про внесення змін до Закону України "Про бухгалтерський облік та фінансову звітність" (щодо термінів оприлюднення фінансової звітності та аудиторських висновків)".


Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час!


Читайте також: "Мінінфраструктури підготувало законопроект, який регламентуватиме роботу таксистів".

Зазначається, що метою прийняття акта є покращення якості річної фінансової звітності та аудиторських звітів великих та середніх підприємств, а також суб'єктів господарювання, які здійснюють діяльність у видобувних галузях, шляхом збільшення граничних строків для їх оприлюднення та надання тим самим часу для більш якісної їхньої підготовки.

Так, перенесення максимальних термінів оприлюднення річної фінансової звітності разом з аудиторським звітом суб'єктів господарювання, які здійснюють діяльність у видобувних галузях а також - великих та середніх підприємств, з 30 квітня, та, відповідно, 01 червня на 01 жовтня року, наступного за звітним, дасть можливість:

- великим підприємствам та підприємствам, які здійснюють діяльність у видобувних галузях, що зобов’язані у відповідності до п. 2 статті 12-1 Закону України "Про бухгалтерський облік та фінансову звітність" № 996-XIV від 16.07.1999р., складати фінансову звітність за міжнародними стандартами, здійснити плановий та своєчасний перехід на ведення бухгалтерського обліку та складання фінансової звітності у відповідності до міжнародних стандартів фінансової звітності, апробувати підготовані у відповідності до МСФЗ облікові політики та скласти якісну фінансову звітність, яка задовольнятиме інтереси всіх користувачів;

- середнім підприємствам всіх організаційно-правових форм, які жодного разу раніше не проводили аудит, обрати аудитора в умовах відсутності тиску обмежуючих обставин (як то короткий часовий проміжок, обмежена пропозиція в силу обмеженості робочого часу суб’єктів аудиторської діяльності (далі - САД), що входять до 3 Розділу Реєстру аудиторів та аудиторських фірм України; відсутність розроблених процедур відбору САД, що здійснюватиме аудит річної фінансової звітності середнього підприємства);

- суб’єктам аудиторської діяльності, включеним до 3 - 4  Розділів Реєстру аудиторів та аудиторських фірм України  - надати означеним вище суб’єктам господарювання послугу аудиту річної фінансової звітності вчасно, забезпечити потребу ринку в цій послузі повністю та з належною якістю. 

- державі та громадянському суспільству, іноземним інвесторам, іншим користувачам фінансової звітності – отримати належну впевненість в даних про фінансовий стан та фінансові результати, рух капіталу та грошових коштів означених підприємств при плануванні інвестицій, кредитуванні, інших видах фінансування їх розвитку та діяльності, і, як наслідок – досягненні іншого рівня економічної ефективності, рівня та якості економічного зростання економіки України. 

Зокрема, пропонується внести зміни до Закону України "Про бухгалтерський облік та фінансову звітність", що передбачають перенесення максимальних термінів оприлюднення річної фінансової звітності разом з аудиторським висновком суб'єктів господарювання, які здійснюють діяльність у видобувних галузях з 30 квітня, а великих та середніх підприємств з 1 червня на 01 жовтня року, що настає за звітним періодом.

Нагадаємо, Раді пропонують відкрити інформацію про розмір зарплати в держкомпаніях.

 про внесення змін до Закону України "Про бухгалтерський облік та фінансову звітність" (щодо термінів оприлюднення фінансової звітності та аудиторських висновків)

Підписуйтесь на "Юридичну Газету" в FacebookTwitterTelegramLinkedin та YouTube.


0
0

Додати коментар

Відмінити Опублікувати