03 червня 2021, 14:16

Рада прийняла закон про позбавлення волі за недостовірне декларування

Інформаційне управління Апарату Верховної Ради України

Народні депутати прийняли Закон щодо посилення відповідальності за декларування недостовірної інформації та неподання суб'єктом декларування декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування.

Читайте також: "В України змінять вимоги до декларування цінних паперів: прийнято Закон"

Про це повідомляє Інформаційне управління Апарату Верховної Ради України.

До суб’єктів відповідних правопорушень Закон відносить службових осіб, які займають відповідальне та особливо відповідальне становище, а також суб'єктів декларування, які займають посади, пов’язані з високим рівнем корупційних ризиків, відповідно до статті 513 Закону України «Про запобігання корупції».

Внесеними змінами до санкцій статей 3662, 3663 Кримінального кодексу встановлено кримінальну відповідальність (до 2-х років позбавлення волі) за декларування недостовірної інформації та неподання суб’єктом декларування декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування.

Законом включено до переліку корупційних правопорушень склади кримінально караних діянь, передбачених ст. 3662 Кримінального кодексу «Декларування недостовірної інформації» та ст. 3663 Кримінального кодексу «Неподання суб’єктом декларування декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування».

Законом зменшується мінімальна межа настання більш суворої кримінальної відповідальності. Наразі така відповідальність передбачена за недостовірні відомості в деклараціях на суму понад 4000 прожиткових мінімумів (8,4 млн грн). Після набрання чинності законом ця сума становитиме 2000 прожиткових мінімумів (4,2 млн грн).

Відомими суб’єкту декларування вважаються відомості щодо об’єктів декларування, які перебувають у володінні або користуванні суб’єкта декларування особисто та які перебувають у володінні або користуванні членів сім’ї суб’єкта декларування і подані суб’єкту декларування у будь-якому вигляді».

Проект Закону зареєстровано за №4651.

0
0

Додати коментар

Відмінити Опублікувати