20 травня 2021, 16:07

Рада попередньо підтримала встановлення необмеженного строку ліцензії на українське пиво та вино

Інформаційне управління Апарату Верховної Ради України

Прийнято за основу проект Закону №5119 "Про внесення змін до Закону України "Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв, тютюнових виробів, рідин, що використовуються в електронних сигаретах, та пального" щодо спрощення господарської діяльності з виробництва пива, вин виноградних, вин плодово-ягідних, напоїв медових.


Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час!


Читайте також: "Зниження акцизного податку для крафтових броварень: прийнято за основу законопроект"

Про це повідомляє Інформаційне управління Апарату Верховної Ради України.

Згідно із документом, «малі виробники пива» - суб’єкти господарювання, які здійснюють за повним технологічним циклом виробництво пива в об’ємі, що не перевищує 200 000 гектолітрів на рік, використовують приміщення, які фізично знаходяться відокремлено від території будь-якої іншої пивоварні та не виробляють пиво на підставі договору (ліцензії) про право використання торгової марки або виробничого процесу іншого виробника.

Малі виробники пива не повинні бути пов'язаними особами у значенні підпункту 159 пункту 1 статті 14 Податкового кодексу України з іншими виробниками пива. Якщо два або більше пивоварних заводи співпрацюють, об'єднаний  річний обсяг продукції не перевищує 200 000 гектолітрів на рік, такі пивоварні заводи розглядаються як єдиний незалежний пивоварний завод.

Законопроект встановлює необмежений строк дії ліцензії на виробництво пива, вин виноградних, вин плодово-ягідних, напоїв медових та скасовує обов’язкову атестацію виробництва для виробників пива, вин виноградних, вин плодово-ягідних, напоїв медових кожні п’ять років.

Також документ скасовує необхідність отримання окремої ліцензії на оптову торгівлю для суб’єкта господарювання, який отримав ліцензію на виробництво алкогольних напоїв (пива) та виробляє до 200 000 гектолітрів пива на рік та виключає штрафи для підприємств у разі оптової торгівлі пивом понад 3000 гектолітрів пива на рік, за наявності ліцензії, річна плата за яку встановлена в розмірі 30000 гривень.

0
0

Додати коментар

Відмінити Опублікувати