Вступати в переговори та вести їх аудиторам доводиться досить часто - укладання нового договору, здача проекту, уточнення умов співпраці тощо. Як зробити перемовини успішними?
Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час! |
Так, за перші п’ять хвилин переговорів можна передбачити їхній результат. Впродовж цього часу інша сторона намагається вгадати, чи вірите ви самі в те, що говорите, чи пускаєте пил в очі, аби набити ціну. Намагайтеся завоювати увагу й довіру співбесідника із самого початку, щоб він не перебивав вас.
Читайте також: "Етика та культура: внутрішні аудитори назвали ключові елементи успіху організації".
Починати ділові перемовини необхідно з найвищих вимог. Навіть якщо ці цифри вищі за ті, що вас насправді задовольнять, ви єдиний, хто про це знає. Стартові ціни одразу сформують основу, на яку орієнтуватимуться всі подальші озвучені пропозиції.
Крім цього, завжди треба прагнути розпочати переговори першим. Таким чином ви можете почати розмову з важливих для вас аспектів. Промовивши перше речення, можна направити бесіду в потрібне русло, а почавши перемовини, ви демонструєте іншій стороні впевненість у собі.
Як відомо, якщо продукти закінчуються або їх вилучають з продажу, їх починають більше цінувати й змітають з прилавків. Люди схильні думати, що якщо що-небудь обмежене в кількості або його строк збігає, то це цінно, і якщо зараз цього не купити, то такої можливості вже не буде. Так і у випадку з переговорами. Найбільш затребуваним вважатимуть те, що "в дефіциті" або час на володіння ним строго лімітовано. Саме тому необхідно обмежувати час дії вашої пропозиції, а також форсувати процес прийняття рішення - саме так фортуна буде на вашій стороні.
За інформацією ПАБУ.