Положення розробленого Національним агентством з питань запобігання корупції проєкту Антикорупційної стратегії на 2020–2024 роки, які стосуються унормування питань судоустрою і статусу суддів, не можуть бути покладені в основу зміни законодавства, оскільки суперечать чинному конституційному регулюванню суспільних відносин.
Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час! |
Такий висновок можна зробити з рішення Вищої ради правосуддя про затвердження позиції ВРП за результатами узагальнення пропозицій судів, органів та установ системи правосуддя стосовно проєкту стратегії.
Читайте також: "ВРП з початку року розглянула 212 повідомлень про втручання у професійну діяльність суддів".
Про це повідомляє прес-служба ВРП.
Так, до ВРП надійшли пропозиції та численні зауваження до проєкту стратегії від багатьох суддівських установ.
На переконання ВРП та суддівського корпусу, проєкт стратегії розроблений без аналізу ситуації щодо корупції та результатів виконання попередньої антикорупційної стратегії, не спирається на об’єктивні та достовірні дані досліджень у цій сфері.
Узагальнивши позиції судів, ВРП вказала не неприйнятність конкретних положень проєкту.
Зазначається, що ВРП вирішила визнати проєкт таким, що суперечить чинному конституційному регулюванню суспільних відносин. Рішення ВРП буде надіслане до НАЗК, Кабінету Міністрів України, Верховної Ради України.
Для початку впровадження Антикорупційної стратегії цей документ має бути ухвалений Верховною Радою України як закон.
Нагадаємо, ВРП порушила питання щодо компенсації суддівської винагороди на виконання Рішення КСУ