11 січня 2019, 15:51

Приватне життя ув’язненого допускає наявність благодійників, - ЄСПЛ

"ECHR.Ukrainian Aspect"

Позбавлення особи свободи за вчинений злочин виправдовує наявність певних обмежень обсягу реалізації прав людини, у т.ч. що стосується заборони на отримання благ вільного життя.


Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час!


Читайте також: "Коли помер свідок: можливість використання у суді наданих раніше показань оцінив ЄСПЛ".

Про це йдеться у справі ЄСПЛ "Казлаускас і Нанартоніс проти Литви" (заяви №234/15 та №22357/15), рішення у якій було оприлюднено на сайті суду, зазначає "ECHR.Ukrainian Aspect".

Так, через існуючі національні правила утримання ув’язнених, засудженому не вдалося отримати mp3-плеєр, Його передавала стороння (в розумінні законодавства) людина.

Оскарження до Департаменту пенітенціарних установ та в суді успіху не мало, адже рішення про заборону повністю відповідало нормі щодо обмеження кола осіб, які вправі передавати щось ув’язненим. Тоді особа звернулася до ЄСПЛ і з посиланням на ст. 8 (право на повагу до приватного і сімейного життя) Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод, і поскаржилася, що неможливість отримати передачу від знайомого або благодійника є втручанням в особисте життя.

Як зазначається, представник Уряду наполягав, що обмеження волі спричиняє також обмеження прав на особисте життя, що має законну мету. Зокрема, стає неможливою передача предметів, одержаних злочинним шляхом.

У Страсбурзі погодилися з можливістю встановлення певних заборон, але зауважили, що необхідність мати родичів, аби отримати якесь додаткове благо, не відповідає конвенційним гарантіям.

Нагадаємо, правила банківської стабільності стають дедалі суворішими.

0
0

Додати коментар

Відмінити Опублікувати