14 травня 2018, 16:54

Приватна несправедливість?

Приватного виконавця Андрія Авторгова позбавили права на професію

20.03.2018 р. приватний виконавець Андрій Авторгов відкрив виконавче провадження та виконав наказ Господарського суду Закарпатської області (від 2016 р.) зі стягнення з боржника трохи більше 5,5 млн грн. За словами виконавця, він за чотири робочі дні виконав рішення, яке майже два роки не виконувалося органами державної виконавчої служби.


Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час!


Андрій Авторгов

Як передає журналіст «ЮГ», сьогодні, 14 травня 2018 р., Дисциплінарна комісія приватних виконавців  припинила право на зайняття діяльністю приватного виконавця Андрія Авторгова. Відповідно до подання Мінюсту про притягнення до дисциплінарної відповідальності приватного виконавця (від 16.04.2018 р.), що було зачитано під час засідання, до пана Авторгова було висунуто дві претензії: по-перше,  здійснення ним виконавчого провадження, незважаючи на те, що в органі ДВС залишалося незакінченим виконавче провадження щодо виконання того ж самого виконавчого документа; по-друге, невиконання вимог ухвали Господарського суду м. Києва.

Щодо першої «претензії». В своєму запереченні пан Авторгов, зокрема, зазначив, що органи ДВС не виконали рішення суду всупереч вимогам закону та без наявності оригіналу виконавчого документу тримали провадження відкритим. Власне, за його словами, саме з оригіналом судового наказу до нього звернувся стягувач, чим і було вмотивовано рішення про відкриття ним, як приватним виконавцем, виконавчого провадження.

Щодо наявності вже відкритого провадження, то, як пояснив Андрій Авторгов членам дисциплінарної комісії, при реєстрації виконавчого документа в Автоматизованій системі виконавчого провадження було отримано повідомлення наступного змісту: «Документ №____вже зареєстрований у Відділі примусового виконання рішень Управління державної виконавчої служби Головного територіального управління юстиції у м. Києві (стан ВД: Повернений без виконання, Стан ВП: Завершено)». Тобто на момент відкриття виконавчого провадження він не мав відомостей про те, що у відділі державної виконавчої служби Шевченківського районного управління юстиції у м. Києві перебувало дане незакінчене провадження. Крім того, за словами приватного виконавця, у відповідному органі ДВС був відсутній оригінал виконавчого документу. Отже, як запевнив пан Авторгов, підстав для повернення виконавчого документу стягувачу у нього не було.

Відносно другого пункту «звинувачення». Дисциплінарна комісія закидає виконавцю невиконання ухвали Господарського суду м. Києва (від 2017 р.). Суть документу зводилася до заборони здійснення зазначеного виконавчого провадження. На переконання Андрія Авторгова, він не є боржником, стягувачем, посадовою (службовою) особою за даною ухвалою, а вчинення жодних дій, спрямованих на примусове виконання рішення суду на підставі виконавчого документа в порядку, передбаченому законом, Господарський суд м. Києва йому не забороняв.

Після засідання у коментарі журналісту «ЮГ» Андрій Авторгов  розповів, що буде оскаржувати рішення у суді: «По-перше, факт самого подання за підписом Директора департаменту ДВС Олексія Воробйова я вважаю перевищенням його службових обов’язків, про що подав відповідну заяву. По-друге, рішення не визнаю ухваленим в законний спосіб, і розглядаю його як тиск на мою професійну діяльність через виконанням мною судового рішення відносно боржника з так званого «стоп-списку»».

«Юридична Газета» не звинувачує жодну із сторін у некомпетентності. Крапку у цій ситуації має поставити суд. Разом з тим, стає очевидним, що ця справа вже набирає розголосу і стане вирішальною для подальшого формування та розвитку нової професії - приватного виконавця.

0
0

Додати коментар

Відмінити Опублікувати