11 вересня 2019, 12:17

Приватизація державного і комунального майна: рішення ВРУ

Інформаційне управління Апарату ВРУ

Верховна Рада України розглянула проект Закону №1037 від 29.08.2019 р. "Про внесення зміни до Закону України "Про приватизацію державного і комунального майна" за скороченою процедурою.


Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час!


Читайте також: "Законопроект про публічні закупівлі: зрада чи перемога?".

Про це повідомляє Інформаційне управління Апарату ВРУ.

Так, метою і завданнями прийняття цього законопроекту є приведення норм Закону України "Про приватизацію державного і комунального майна" у відповідність до норм Конституції України. Зокрема, беручи до уваги вимоги статей 83, 85 та 89 Конституції України, проектом Закону пропонується ст. 9 Закону України "Про приватизацію державного і комунального майна" виключити, як таку, що суперечить нормам Конституції України.

Як зазначалося, прийняття проекту Закону дозволило б відповідному Комітету ВРУ, до предметів відань якого віднесено контроль за здійсненням приватизації, додержанням законодавства України про приватизацію та аналізу її наслідків, діяти у спосіб, у межах, визначених Законом України "Про комітети Верховної Ради України".

Згідно із ст. 14 Закону України "Про комітети Верховної Ради України", контрольна функція комітетів, зокрема, полягає в аналізі практики застосування законодавчих актів у діяльності державних органів, їх посадових осіб з питань, віднесених до предметів відання комітетів, підготовці та поданні відповідних висновків та рекомендацій на розгляд ВРУ; направленні матеріалів для відповідного реагування в межах, установлених законом, державним органам, їх посадовим особам тощо.

У результаті ВРУ 313 голосами ухвалила в цілому з техніко-юридичним правками Закон "Про внесення зміни до Закону України "Про приватизацію державного і комунального майна"".

Нагадаємо, у Комітеті з питань енергетики та житлово-комунальних послуг створено 11 підкомітетів.

0
0

Додати коментар

Відмінити Опублікувати