10 вересня 2019, 15:02

Законопроект про публічні закупівлі: зрада чи перемога?

Сьогодні, 10 вересня 2019 р., ВРУ в першому читанні прийняла законопроект 1076 «Про публічні закупівлі». Він отримав схвалення від міжнародних організацій і декларується як повноцінна перемога нової влади, але громадськість б’є на сполох, вбачаючи небезпеку у такому швидкому і кулуарному прийнятті рішень.


Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час!


Колишній ідеолог системи ProZorro і теперішній голова Митної служби України Максим Нефьодов називає цей законопроект «другою закупівельною революцією», і що він має змінити все, з чим були проблеми.

(для перегляду натисніть на зображення)

апі Директор Centre of Excellence in Procurement Наталія Шаповал на основі досліджень, проведених центром вдосконалення закупівель, робить висновок, що результатами впровадження такого законопроекту стане зменшення втрат економіки на державних закупівлях.

апи2

Схвально законопроект оцінює і антикорупційна організація Transparency International Україна. На своїй сторінці в соцмережі вони написали, що поданий законопроект вирішує багато з існуючих проблем і прокачує сферу публічних закупівель на якісно новий рівень.  

апи3

У своїх інфографіках вони навіть продемонстрували, що саме покращиться.

апи4апи5

Натомість в мережі з’являється інформація про те, що прийняття законопроекту призведе до скасування можливості закуповувати ліки за допомогою міжнародних організацій.

апи6

Не скриває свого невдоволення і журналіст «Наші гроші» Юрій Ніколов.

апи 7

Обґрунтовані ці побоювання, чи ні пишіть у коментарях.

0
0

Додати коментар

Відмінити Опублікувати