16 вересня 2020, 13:09

Природній газ можуть дозволити закупляти на товарній біржі: прийнято за основу законопроект

Інформаційне управління Апарату ВРУ

Верховна Рада України прийняла за основу проект Закону 3176 "Про внесення змін до Закону України "Про публічні закупівлі" щодо закупівлі природного газу".


Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час!


Читайте також: "Василя Горбаля призначено членом Ради НБУ".

Про це повідомляє Інформаційне управління Апарату ВРУ.

Зокрема, проектом Закону пропонується внести зміни до Закону України "Про публічні закупівлі", якими пропонується, що:

- дія цього Закону не поширюватиметься на випадки, якщо предметом закупівлі є природний газ, закупівля якого здійснюється суб’єктами ринку природного газу, що визначені Законом України "Про ринок природного газу", на торгових платформах, функціонування та керування яких забезпечується операторами торгових платформ, які провадять діяльність відповідно до кодексу газотранспортної системи;

- дія цього Закону для замовників, які провадять діяльність в окремих сферах господарювання, додатково не поширюватиметься на випадки, якщо предметом закупівлі є природний газ, закупівля якого здійснюється оператором газотранспортної системи для вчинення балансуючих дій чи замовником послуг транспортування для балансування свого портфоліо відповідно до Закону України "Про ринок природного газу" та кодексу газотранспортної системи;

- дія цього Закону для замовників, які провадять діяльність в окремих сферах господарювання, додатково не поширюватиметься на випадки, якщо предметом закупівлі є природний газ, закупівля якого здійснюється оператором газотранспортної системи, оператором газосховищ та операторами газорозподільних систем для забезпечення власної господарської діяльності (у тому числі для власних виробничо-технічних потреб, покриття витрат та виробничо-технологічних витрат) відповідно до Закону України "Про ринок природного газу", кодексу газотранспортної системи, кодексу газосховищ та кодексу газорозподільних систем.

Також проектом Закону пропонується визначити, що газова біржа, що забезпечує функціонування та керування торговою платформою відповідно до цього Закону, повинна забезпечити виконання вимог, що встановлені, у тому числі кодексом газотранспортної системи, до торгових платформ.

Нагадаємо, Рада продовжила мораторій на стягнення житла за іпотекою у валюті.

0
0

Додати коментар

Відмінити Опублікувати