08 вересня 2020, 16:22

Представники КСУ взяли участь в обговоренні питань обмеження прав і свобод людини в умовах НС

Відділ комунікацій КСУ та правового моніторингу

7-8 вересня працівники Конституційного Суду України взяли участь в роботі VIII літньої школи, організованої Конституційним Судом Турецької Республіки. Цьогорічною темою школи обрано: "Обмеження прав і свобод людини в умовах надзвичайних ситуацій, пов’язаних зі здоров’ям: приклад COVID-19".


Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час!


Читайте також: "КСУ перейшов до закритої частини у справі щодо конституційності окремих положень ЦК України".

Про це повідомляє відділ комунікацій КСУ та правового моніторингу.

Зокрема, серед учасників - представники органів конституційної юрисдикції Кореї, Індонезії, Албанії, Алжиру, Азербайджану, Грузії, Індії, Казахстану, Малайзії, Македонії, Таїланду, Узбекистану та інших держав.

Від Конституційного Суду України участь в онлайн-заході взяли заступник завідувача відділу попередніх висновків Управління опрацювання конституційних подань та конституційних звернень Правового департаменту Олександра Спінчевська та головний консультант відділу порівняльних досліджень Управління порівняльно- правового аналізу Правового департаменту Ольга Шмигова.

Зазначається, що літня школа розпочалася з урочистого відкриття, під час якого з вітальним словом до учасників звернувся Голова Конституційного Суду Турецької Республіки Зюхтю Арслан.

Під час її роботи відбулися жваві дискусії  з питань конституційно-правової бази щодо надзвичайних ситуацій у галузі охорони здоров’я та заходів щодо
COVID-19.

Особливо актуальним є практичне застосування вищезгаданих питань в умовах протидії коронавірусній інфекції. Учасники школи порушили питання введення надзвичайного стану через Covid-19, застосування місцевих чи загальнодержавних заходів, їх сумісність з основоположними правами людини. Окрему увагу приділено питанню оскарження в судах запроваджених надзвичайних заходів у галузі охорони здоров’я та результати їх судових розглядів.

Також співрозмовники обмінялися інформацією щодо особливостей конституційного регулювання на національному рівні надзвичайних ситуацій у галузі охорони здоров’я, їх відмінності від інших надзвичайних ситуацій та можливості їхнього судового перегляду.

Представники Конституційного Суду України долучилися до обговорення  вищеокреслених питань, наголосивши, що їх об’єднують актуальність і універсальність проблем, що виникли в різних державах, але є близькими та актуальними для багатьох в умовах сьогодення.

Нагадаємо, КСУ розгляне питання конституційності НАБУ.

0
0

Додати коментар

Відмінити Опублікувати