03 листопада 2020, 12:33

Працівник на лікарняному: які підстави для звільнення з ініціативи роботодавця?

Вісник ДФСУ

Статтею 38 КЗпП чітко визначено право працівника розірвати трудовий договір, укладений на невизначений строк, попередивши про це власника або уповноважений ним орган письмово за два тижні.


Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час!


Читайте також: "Стажування: як легально оформити працівника?".

Так, у разі коли заява працівника про звільнення з роботи за власним бажанням зумовлена неможливістю продовжувати роботу, наприклад:

  • неможливістю проживання у даній місцевості, яка підтверджена медичним висновком;
  • вагітністю;
  • доглядом за дитиною до досягнення нею чотирнадцятирічного віку або дитиною з інвалідністю;
  • доглядом за хворим членом сім'ї відповідно до медичного висновку або особою з інвалідністю I групи; 
  • також з інших поважних причин власник або уповноважений ним орган повинен розірвати трудовий договір у строк, про який просить працівник.

При цьому законодавством заборонено звільнення з ініціативи роботодавця під час знаходження працівника на лікарняному. Однак ГУ Держпраці у Дніпропетровській області зазначило, що є винятки. По-перше, звільнення можливе за пунктом 5  статті 40 КЗпП, яка передбачає нез'явлення на роботу протягом більш як чотирьох місяців підряд внаслідок тимчасової непрацездатності, не рахуючи відпустки по вагітності і родах, якщо законодавством не встановлений триваліший строк збереження місця роботи (посади) при певному захворюванні. За працівниками, які втратили працездатність у зв'язку з трудовим каліцтвом або професійним захворюванням, місце роботи (посада) зберігається до відновлення працездатності або встановлення інвалідності. По-друге, це правило не поширюється на випадок повної ліквідації підприємства, установи або організації.

За інформацією Вісника ДФСУ.

0
0

Додати коментар

Відмінити Опублікувати