02 листопада 2020, 13:44

Стажування: як легально оформити працівника?

Вісник ДФСУ

Кожен роботодавець тлумачить поняття "стажування" по-різному. У Кодексі законів про працю України не міститься такого поняття. Прийняття на роботу працівників на "стажування" без проведення відповідної оплати є порушенням законодавства про працю і ознакою застосування примусової праці, використання якої заборонено ст. 43 Конституції України, чинним законодавством з праці, нормами міжнародного права.


Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час!


Читайте також: "Гарантійні внески: коли дозволено без ПДВ?".

Зазначається, що стажування – це різновид підвищення кваліфікації робітників і фахівців з вищою освітою з метою засвоєння особою кращого вітчизняного чи зарубіжного досвіду, набуття практичних умінь і навичок та додаткової компетенції щодо виконання обов’язків на займаній посаді або на посаді, на яку претендує безробітний.

Виключні випадки стажування – лікарів, працівників з охорони праці, нотаріусів і адвокатів для набрання певного професійного досвіду.

На підприємствах усіх форм власності існує два види стажування: безробітних та студентів. В інших випадках "стажування" – це праця без належного оформлення.

Роботодавець зобов’язаний оформити працівника на роботу відповідно вимог ст.24 Кодексу законів про працю України (далі – КЗпП України). Працівник не може бути допущений до роботи без:

– укладання трудового договору, належно оформленого наказом чи розпорядженням власника,

– повідомлення до територіального органу Державної податкової служби про прийняття на роботу працівника, в порядку, встановленому законодавством.

За сприяння Державної служби зайнятості України громадяни з числа зареєстрованих безробітних можуть за рахунок коштів Фонду загальнообов’язкового державного соціального страхування України на випадок безробіття пройти професійне навчання:

– професійну підготовку;

– перепідготовку;

– підвищення кваліфікації, у тому числі стажування.

Роботодавець, який користується послугою професійного навчання має змогу забезпечити підприємство, установу чи фірму висококваліфікованими фахівцями; покращити якість продукції, або послуг; зберегти конкурентоспроможність підприємства тощо.

За інформацією Вісника ДФСУ.

0
0

Додати коментар

Відмінити Опублікувати