09 січня 2019, 13:56

Постанова ВС щодо зняття арештів та заборон, накладених на майно боржника судом цивільної юрисдикції

Прес-служба Верховного Суду

Верховний Суд у складі судової палати для розгляду справ про банкрутство Касаційного господарського суду розглянув питання застосування приписів ст. 23 Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом" (в редакції Закону України №2343-ХІІ від 14 травня 1992 р., до набрання чинності з 19 січня 2013 р. змін, внесених Законом України від 22 грудня 2011 р. №4212-VI) щодо зняття арештів та заборон, накладених на майно боржника (під час триваючої процедури банкрутства - ліквідації) судом цивільної юрисдикції в межах розгляду цивільної справи.


Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час!


Про це повідомляє прес-служба Верховного Суду, зазначає Судова влада України.

Читайте також: "ВС оприлюднив постанову щодо підстав оскарження вироку".

Так, у постанові від 16 жовтня 2018 р. у справі №Б-50/112-09 за заявою ФОП Особи 1 про банкрутство ВС зазначив, що положення абз. 7 ч. 1 ст. 23 Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом" щодо того, що з дня прийняття господарським судом постанови про визнання боржника банкрутом і відкриття ліквідаційної процедури скасовується арешт, накладений на майно боржника, визнаного банкрутом, чи інші обмеження щодо розпорядження майном такого боржника, слід розуміти так.

З дня прийняття господарським судом постанови про визнання боржника банкрутом і відкриття ліквідаційної процедури скасовується арешт, накладений на майно боржника, чи інші обмеження щодо розпорядження майном такого боржника, за винятком арештів чи інших обмежень щодо розпорядження майном такого боржника, накладених судовими органами задля захисту суспільних відносин у публічній сфері.

Як зазначається, накладення арештів на майно боржника чи інших обмежень щодо розпорядження майном боржника, визнаного банкрутом, задля забезпечення приватноправових інтересів третіх осіб має тягнути за собою скасування таких арештів чи інших обмежень щодо розпорядження майном боржника.

Господарський суд, у провадженні якого перебуває справа про банкрутство, наділений процесуальними повноваженнями скасовувати арешт або інші обмеження щодо розпорядження майном боржника, накладені судами інших юрисдикцій задля забезпечення приватноправових інтересів третіх осіб.

Читайте також: "Постанова КГС ВС щодо питань оплати послуг адвоката та розподілу судових витрат".

У результаті, оскільки у справі №Б-50/112-09 арешт на спірне майно (двокімнатна квартира), яке включено або підлягає включенню до ліквідаційної маси боржника (ФОП Особи 1), накладено судом цивільної юрисдикції (Фрунзенським районним судом м. Харкова), такий арешт підлягає скасуванню в межах справи про банкрутство господарським судом, який розглядає цю справу.

0
0

Додати коментар

Відмінити Опублікувати