17 березня 2021, 19:00

Польща виграла спір з Єврокомісією про податок на гіпермаркети

Геннадій Андрощук
Геннадій Андрощук головний науковий співробітник НДІ інтелектуальної власності НАПрН України, к.е.н., доцент, судовий експерт

ПЕРЕКЛАД


Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час!


Польща виграла спір з Європейською комісією в Європейському суді. Справа стосується податку на гіпермаркети. Суд встановив, що збір, який мав вступити в силу в 2016 р., не порушує законодавство ЄС.

Читайте також: "Burberry vs Baneberry: зловмисне копіювання та імітація"

Відповідно до закону, який набув чинності ще 1 вересня 2016 р., Польща ввела податок на роздрібний продаж. Податковою базою був щомісячний дохід, отриманий усіма роздрібними торговцями товарами, в сумі, що перевищує 17 млн злотих. Податок охоплює два діапазони: ставка 0,8% застосовується до доходів від 17 до 170 млн злотих і 1,4% — до доходів, що перевищують 170 млн злотих.

Європейська комісія вважала, що податок є прогресивним і являє собою державну допомогу, що є несумісною з законодавством ЄС. Однак у рішенні від 16 травня 2019 р. Суд Європейського Союзу, до якого Польща подала скаргу, встановив, що Комісія помилялася. Потім ЄС оскаржив рішення Загального суду ЄС у CJEU. У вівторок, 16 березня цей суд повністю відхилив апеляцію.

Він постановив, що Комісія помилилася, вважаючи, що введення прогресивного податку на доходи від роздрібного продажу товарів призвело до вибіркових переваг для компаній з низькими доходами, пов'язаними з цією діяльністю. Він також заявив, що ЄС не може класифікувати податок як державну допомогу, не покладаючись на обґрунтовані сумніви щодо цього.

CJEU ухвалив, що «в нинішньому стані гармонізації податкового законодавства ЄС держави-члени можуть вільно встановлювати систему оподаткування, яку вважають найбільш придатною, тому застосування прогресивного оподаткування на основі обороту залежить від розсуду кожної держави-члена ЄС за умови, що основні риси такого заходу полягають у тому, що вони не містять будь-якого явно дискримінаційного елемента».

CJEU виявив, що законодавство ЄС у галузі державної допомоги в принципі не перешкоджає державам-членам вибирати прогресивні податкові ставки з урахуванням податкової спроможності платників податків, а також не зобов'язує держави-члени зберігати використання прогресивних ставок виключно для оподаткування прибутку без оподаткування обороту. В результаті Суд відхилив апеляцію на рішення Загальних суду ЄС, який скасував рішення Європейської комісії про початок офіційної процедури розслідування, і відповідну постанову про призупинення.

Джерело

Polska wygrała z Komisją Europejską. Chodzi o podatek od hipermarketów. 

0
0

Додати коментар

Відмінити Опублікувати