14 квітня 2020, 13:43

Половина підприємств підтримують послаблення умов карантину - ЕВА

ЕВА

Згідно з результатами експрес-опитування, проведеного Європейською Бізнес Асоціацією, 50% респондентів підтримують послаблення обмежувальних заходів в країні. При цьому 23% вважають, що варто все ж залишити чинні обмеження у повному обсязі.


Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час!


Читайте також: "Дискримінація міжнародних фармвиробників є неприйнятною, - ЕВА".

Про це повідомляє EBA.

Зазначається, що для розуміння динаміки настроїв бізнесу Асоціація проводить періодичні опитування серед членських компаній щодо їх реакції на поточну ситуацію в країні та дії влади. Загалом, 50% опитаних вважають запроваджені заходи обґрунтованими, зважаючи на ситуацію, ще 36% вважають їх жорсткими, 7% – м’якими та ще 7% вважають, що їх можна було б посилити.

Як повідомляють компанії-члени Асоціації, 83% підприємств на сьогодні працюють дистанційно. Аби втриматися на плаву у цей непростий період, 20% були змушені скоротити заробітну плату, 15% відправили працівників у оплачувану відпустку, а 4% скоротили штат працівників. Водночас кожна четверта компанія шукає нові можливості для розвитку у даній ситуації, а ще 8% не відчули впливу.

"Ми бачимо, що бізнес швидко адаптується до нових реалій та робить все, аби підтримати своїх співробітників. Проте результати опитування демонструють, що в деяких компаніях вже закінчується "запас міцності", і тривалого карантину вони можуть просто не витримати. Сподіваємося, що влада почує і підтримає бажання як бізнесу, так і індивідуальних працівників відновлювати роботу та запустить процес виходу з жорсткого карантину незабаром", – прокоментувала Анна Дерев’янко, виконавчий директор Європейської Бізнес Асоціації.

Так, в рамках опитування Асоціація також поцікавилася у респондентів, чи готові вони особисто відновлювати роботу вже зараз. Виявилося, що більшість, а саме 59% готові вже зараз відновлювати роботу з урахуванням всіх правил індивідуального захисту. При цьому 41% все ж хотіли б працювати дистанційно, навіть якщо це передбачатиме зниження доходу.

Топ-3 необхідних рішення в поточній ситуації, на думку бізнесменів це:

  • покращення системи діагностики вірусу, забезпечення країни тестами в достатній кількості;
  • встановлення чітких правил карантину та контроль за їх виконанням;
  • зниження податкового навантаження на фонд оплати праці.

Також бізнес вважає доречним компенсацію частини заробітної плати працівникам підприємств, які були вимушені піти на карантин; відновлення регулярного руху громадського транспорту; скасування оподаткування депозитів як для фізичних, так і для юридичних осіб; відміну стану надзвичайної ситуації.

Зазначається, що станом на 7 квітня, компанії повідомляють про наступні фінансові наслідки обмежувальних заходів для їхнього бізнесу. Більшість компаній, а саме 70% опитаних зазнали до 50% втрат від доходів, ще 18% повідомляють про 50-75% втрат від доходів. Про збільшення доходів повідомляють 10%, ще 2% розглядають варіант закриття.

Опитування проводилось у період з 31 березня до 7 квітня 2020 року. У ньому взяли участь 122 учасники – представники членських компаній Європейської Бізнес Асоціації. 

0
0

Додати коментар

Відмінити Опублікувати