30 листопада 2020, 16:33

План ЄС щодо гендерної рівності ставить права жінок в основу глобального відновлення

Виконавчий орган ЄС та його підрозділ закордонних справ розробили плани щодо сприяння гендерній рівності та розширення прав і можливостей жінок шляхом усіх зовнішніх дій Європейського Союзу.


Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час!


Читайте також: "Що повинні зробити компанії, щоб допомогти жінкам залишатися на роботі: досвід США"

Про це йдеться у повідомленні веб-сайту EUbusiness.

Комісія ЄС зазначає, що наслідки кризи COVID-19 для здоров'я та соціально-економічних наслідків непропорційно впливають на жінок та дівчат. Оскільки більша частка жінок працює неофіційно та у вразливих секторах, рівень їх втрати роботи в 1,8 рази перевищує показник серед чоловіків. Рівень бідності серед жінок може зрости на 9,1%.

Новий План дій ЄС щодо гендерної рівності та розширення прав і можливостей жінок у зовнішній діяльності 2021–2025 (GAP III) має на меті пришвидшити прогрес у розширенні можливостей жінок і дівчат та захистити досягнення в галузі гендерної рівності протягом 25 років з моменту прийняття Пекінської декларації та Платформи дій.

«Більш активна участь у питаннях гендерної рівності є ключем до стійкого глобального відновлення після кризи COVID-19 та побудови більш справедливого, всеохоплюючого та процвітаючого суспільства», - заявила Уповноважений з питань міжнародного партнерства Джутта Урпілайнен.

Відповідний план дій має п’ять основних напрямків для прискорення прогресу у виконанні міжнародних зобов’язань. Згідно з планом гендерна рівність є пріоритетом усіх зовнішніх політик та дій;  також план пропонує дорожню карту для спільної роботи із зацікавленими сторонами на національному, регіональному та багатосторонньому рівнях; активізує дії у стратегічних тематичних областях; закликає установи брати приклад; забезпечує прозорість результатів.

Основні ідею плану :

  1. 85% усіх нових дій у зовнішніх відносинах сприятимуть гендерній рівності та розширенню можливостей жінок до 2025 року. GAP III запроваджує жорсткі правила застосування та моніторингу гендерної проблематики в усіх секторах. Вся зовнішня допомога, включаючи інфраструктуру, цифрову сферу, енергетику, сільське господарство, змішані фонди тощо, повинна включати гендерну перспективу та підтримувати гендерну рівність.
  2. Спільне стратегічне бачення та тісна співпраця з державами-членами та партнерами на багатосторонньому, регіональному та національному рівнях передбачає розробку спільного підходу для всіх суб'єктів ЄС на рівні країн та зосередження уваги на вибраних стратегічних питаннях. Ретельний гендерний аналіз та тісні консультації з державами-членами, організаціями громадянського суспільства, захисницями прав жінок та молоддю забезпечать міцну основу для дій на місцях.
  3. GAP III закликає прискорити прогрес, зосередившись на ключових тематичних сферах участі, включаючи боротьбу проти гендерного насильства та сприяння економічному, соціальному та політичному розширенню можливостей жінок та дівчат. Це робить оновлений акцент на загальному доступі до охорони здоров'я, сексуального та репродуктивного здоров'я та прав, а також гендерної рівності в освіті, на заохоченні рівної участі та лідерства. Він також повністю інтегрує політичні рамки ЄС щодо жінок, миру та безпеки, а також привносить гендерну перспективу в нові сфери політики, такі як зелений перехід та цифрова трансформація.
  4. План дій закликає Європейський Союз брати приклад, зокрема шляхом встановлення гендерно-реалістичного та збалансованого за гендерними принципами керівництва на вищих політичних та управлінських рівнях.
  5. GAP III застосовує новий підхід до моніторингу, оцінки та навчання, з більшим акцентом на вимірюванні результатів. ЄС створить кількісну, якісну та всеохоплюючу систему моніторингу для підвищення підзвітності громадськості, забезпечення прозорості та доступу до інформації про свою допомогу гендерній рівності у всьому світі. Комісія ЄС буде щороку контролювати прогрес у впровадженні цього плану дій.
0
0

Додати коментар

Відмінити Опублікувати