Південна Корея планує внести зміни до свого Цивільного кодексу, щоб надати тваринам правовий статус. Такі зміни плануються з метою боротьби з жорстоким поводженням з тваринами та залишенням їх напризволяще.
Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час! |
Читайте також: "Туреччина посилила захист тварин. А що в Україні?"
Про це повідомляє вебсайт Reuters.
Чонг Чже Мін, генеральний директор Міністерства юстиції, повідомив, що поправка, яка ще має бути схвалена парламентом (ймовірно, під час чергової сесії у вересні), зробить Південну Корею однією з небагатьох країн, які визнають тварин як істот з правом на захист, покращений добробут та повагу до життя.
Поштовхом до впровадження поправки є те, що кількість випадків жорстокого поводження з тваринами збільшилася з 69 у 2010 р. до 914 у 2019 р. Про це свідчать дані, опубліковані офісом парламенту. Крім того, зросла кількість власників домашніх улюбленців до понад 10 млн осіб, тобто наразі вже майже 20% населення утримують тварин.
Незважаючи на невелике падіння минулого року, відмова від тварин зросла з 89 732 випадків у 2016 р. до 130 401 у 2020 р. Такі дані наводить Агентство з карантину тварин і рослин. За попередніми оцінками, у Південній Кореї це 6 млн домашніх собак і 2,6 млн кішок.
Наразі Закон Південної Кореї про захист тварин передбачає, що кожен, хто знущається або жорстоко поводиться з тваринами, може бути засуджений максимум до 3 років ув’язнення або оштрафований на 30 млн вон (25 494 долари США). «Проте кількість випадків реального призначення покарання є низькими, оскільки до тварин ставляться як до об'єктів відповідно до чинної правової системи, – зазначив Чонг. – Після того як Цивільний акт проголосить, що тварини – це не просто речі, у суддів та прокурорів буде більше можливостей для призначення вироків».
Пропозиція викликала скептицизм з боку Корейської асоціації роздрібної торгівлі домашніми тваринами, яка зазначила, що вже існують закони щодо захисту тварин. «Перегляд законодавства вимагатиме вдосконалення засобів регулювання галузі, ускладнюючи «усиновлення» домашніх тварин, що суттєво вплине не тільки на галузь, але й на суспільство загалом», – прокоментувала генеральний директор асоціації Кім Кьонг-Сео.
Чонг Чже Мін зауважив, що змінений Цивільний кодекс також відкриє шлях для подальших змін: запровадження пакетів страхування життя для тварин, введення зобов’язання рятувати та повідомляти про дорожньо-транспортні випадки тощо.
«Цілком ймовірно, що поправка буде ухвалена, оскільки існує широкий суспільний консенсус щодо того, що тварин слід захищати та поважати як живих істот, які співіснують у гармонії з людьми», – заявила депутат Пак Хонг-Кеун, яка очолює парламентський форум з питань захисту тварин.
Правозахисні групи схвалюють план Міністерства юстиції, водночас закликаючи до посилення покарань для тих, хто кидає або катує тварин, а також до введення заборони вживання собачого м’яса. «Зловживання, залишення та зневага домашніх тварин так і залишилася в нашому суспільстві, а отже, це потрібно змінювати», – наголосив Чен Чін Кюн, голова Корейських правозахисників.