15 листопада 2023, 10:45

Підвищення інвестиційної привабливості України: інтеграція до міжнародної бази даних XBRL International

Пресофіс НКЦПФР

У сучасному світі, де глобалізація зростає з кожним днем, залучення інвестицій стає однією з ключових стратегій для розвитку країни. У цьому контексті, ініціативи, спрямовані на покращення доступу до фінансової інформації підприємств, набувають важливості. Однією з таких ініціатив є інтеграція відкритих даних фінансової звітності українських підприємств до міжнародної бази даних XBRL International, що сприятиме покращенню інвестиційного клімату в Україні та забезпечить доступність міжнародним інвесторам до ділової звітності українських компаній.

XBRL International, як міжнародна некомерційна організація, відіграє ключову роль у забезпеченні прозорості та покращення звітності бізнесу у всьому світі. Ця організація вирішує важливу місію сприяння розвитку стандартів електронної звітності, які дозволяють підприємствам оприлюднювати свою фінансову інформацію у зрозумілому та однорідному форматі.

Однією з ініціатив XBRL International є створення загальнодоступного вебсайту https://filings.xbrl.org. Ця ініціатива спрямована на створення єдиної точки доступу до фінансової інформації у зрозумілому та зручному форматі. Цей вебсайт є унікальним ресурсом, де публікуються фінансові звіти підприємств різних країн світу. Тут інвестори, аналітики, та інші зацікавлені сторони можуть отримати доступ до фінансової інформації, порівняти дані між різними компаніями та здійснити об'єктивний аналіз. Ідея запровадження для інвесторів єдиної точки доступу до фінансової інформації підприємств була підтримана Європейським Союзом, а досвід функціонування міжнародної бази даних фінансової звітності був врахований при прийнятті рішення про запровадження Європейським органом з цінних паперів і ринків (ESMA) Європейської єдиної точки доступу (ESAP).

З листопада 2023 року відбулося значне подолання перешкод у доступі до фінансової інформації українських підприємств завдяки інтеграції відкритих даних, які раніше були доступні на сайті Системи фінансової звітності України (https://frs.gov.ua/). Тепер ці дані стали доступні на міжнародному порталі фінансової звітності XBRL International. 

«Інтеграція відкритих даних фінансової звітності українських підприємств до міжнародного порталу XBRL International є ключовим кроком для забезпечення доступності та прозорості фінансової інформації. Така ініціатива є важливою для післявоєнної розбудови України, оскільки вона сприяє створенню сприятливого інвестиційного клімату та розвитку українського бізнесу на міжнародному ринку. Ми впевнені, що ця ініціатива сприятиме розвитку українського бізнесу на міжнародному ринку та побудові відкритої та конкурентоспроможної економіки країни», - зазначив Юрій Шаповал, Член НКЦПФР.

Представлення української фінансової звітності до міжнародного порталу XBRL International відкриває перед Україною величезні можливості та перспективи. По-перше, це є важливою передумовою для подальшої інтеграції України у світове фінансове середовище та долучення до Європейської єдиної точки доступу (ESAP). Цей крок дозволить Україні стати частиною єдиного європейського простору фінансової звітності, сприяючи уніфікації стандартів та поліпшенню стандартів відкритості та прозорості.

По-друге, така інтеграція відкриє нові горизонти для розвитку української економіки та покращить інвестиційний клімат країни. Залучення міжнародних інвестицій є ключовим елементом для стабільного економічного розвитку та підтримки інноваційних проєктів у будь-якій країні. Ця інтеграція створить сприятливі умови для іноземних інвесторів та сприятиме впливовій участі України в міжнародній бізнес-спільноті.  

На думку Віталія Безкровного, начальника управління з питань функціонування центру збору фінансової звітності у форматі XBRL, дана ініціатива надасть можливість оцінити технічну здатність програмного забезпечення центру збору фінансової звітності «Система фінансової звітності» до приєднання до ESAP, що стане обов'язковим після вступу України до Європейського Союзу. Це означає, що Україна буде готова до впровадження європейських стандартів та норм у сфері фінансової звітності та аудиту, що сприятиме розвитку української фінансової системи та підвищенню її конкурентоспроможності на світовому ринку.

Така ініціатива могла бути реалізована в результаті кооперації НКЦПФР та проєкту технічної допомоги ЄС «Впровадження практики ЄС з бухгалтерського обліку, фінансової звітності та аудиту в Україні» (EU-FAAR), який максимально ефективно допоміг налагодити взаєморозуміння між українськими та європейськими експертами, а також обмін передовим досвідом та кращими практиками. Найважливішим результатом співпраці з цим проєктом, що реалізується компанією DAI, є створення стабільної та ефективної системи бухгалтерського обліку та аудиту в Україні, яка відповідає міжнародним стандартам. Що найважливіше, впровадження європейських стандартів сприятиме підвищенню прозорості та довіри у фінансовому секторі України, сприяючи розвитку економіки та підтримці стабільності в країні.

0
0

Додати коментар

Відмінити Опублікувати