08 квітня 2020, 16:43

Пенсіонери зможуть оплачувати комунальні послуги дистанційно

Прес-служба Мінсоцполітики

Уряд на своєму засіданні прийняв постанову “Про реалізацію ініціатив, спрямованих на розвиток соціальних сервісів для деяких соціальних груп населення”, розроблену Міністерством соціальної політики.


Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час!


Читайте також: "Кабмін спростив отримання адресної допомоги ВПО на період карантину".

Про це повідомляє прес-служба Мінсоцполітики.

«Рішення Уряду передбачає надання допомоги пенсіонерам та одержувачам соціальних виплат в дистанційній оплаті за житлово-комунальні послуги та задоволення їх соціально-побутових потреб в умовах карантину», - зазначила Марина Лазебна.

Як повідомляється, з 10 квітня 2020 року в Україні почне функціонувати інформаційна платформа “Допомога поруч”. Завдяки цьому соціальному онлайн-проекту оперативно визначатимуться потреби, надаватиметься відповідна мобільна допомога та соціальні послуги одиноким громадянам похилого віку, людям з інвалідністю, сім’ям з дітьми (зокрема, дітям з інвалідністю) та іншим соціально вразливим верствам населення.

Постановою Уряду також запроваджено експериментальний проект щодо дистанційної оплати житлово-комунальних послуг одержувачами пенсій та грошової допомоги. Проект реалізовуватиметься за підтримки 43 уповноважених банків та АТ “Укрпошта”.

Зазначається, що кожен, хто отримує пенсію або соціальну виплату через банківські установи, зможе дистанційно сплачувати за спожиті ЖКП. Для цього громадянин має зареєструватися у системі дистанційного обслуговування або зателефонувати на “гарячу” лінію банку і надати інформацію про перелік ЖКП, які бажає оплатити дистанційно, та необхідні дані для оплати послуг з його рахунку.

Одержувачі пенсій та грошових допомог також зможуть оплачувати за ЖКП безпосередньо у листоноші під час отримання виплат, або замовивши відповідну послугу, зокрема телефоном.

Також, банки спільно з підприємствами та фізичними особами-підприємцями мають створити умови для зняття готівкових коштів одержувачами пенсій та грошових допомог із використанням платіжних терміналів, розширивши їх мережу у роздрібній торгівельній мережі.

Нагадаємо, в Україні створено Раду з питань економічного розвитку.

0
0

Додати коментар

Відмінити Опублікувати