03 лютого 2021, 15:48

Парламент підтримав законопроект щодо функціонування експортно-кредитного агентства

Прес-служба Мінекономіки

Сьогодні, 3 лютого Верховна Рада України прийняла у першому читанні законопроєкт №3793 “Про внесення змін до Закону України “Про забезпечення масштабної експансії експорту товарів (робіт, послуг) українського походження шляхом страхування, гарантування та здешевлення кредитування експорту”. За це рішення проголосували 237 народних депутатів.


Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час!


Читайте також: "Рада підтримала законопроєкт про удосконалення ведення Державного реєстру географічних назв"

Про це повідомляє прес-служба Мінекономіки.

Законопроект дозволить перезапустити експертно-кредитне агентство та забезпечити його ефективне функціонування відповідно до сучасних міжнародних принципів.

“Дякую профільному комітету парламенту за співпрацю над цим законопроєктом. Збільшення статутного капіталу ЕКА до 2 млрд грн створить умови для розширення географії експорту України, підвищення конкурентоспроможності українських експортерів,  розвитку малого та середнього підприємництва”, - прокоментував Міністр розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України Ігор Петрашко.

Так, прийняття проєкту Закону дозволить:

  • розширити можливість ЕКА здійснювати страхування та перестрахування експортного факторингу; 

  • привести норми Закону стосовно корпоративного управління ЕКА у відповідність із нормами Закону України “Про управління об’єктами державної власності” у частині утворення та функціонування органів управління (наглядової ради та правління); 

  • передати управлінню ЕКА право ініціативи передачі окремих операційних функцій іншим установам з обов’язковим погодженням наглядовою радою; 

  • збільшити розмір початкового статутного капіталу ЕКА до 2 мільярдів гривень; 

  • уможливити страхування ЕКА інвестицій тільки від некомерційних ризиків на основі загальносвітової практики; 

  • розширити сфери підтримки українського експорту з доданою вартістю;

  • запровадити новий вид державної допомоги – державні гарантії для забезпечення виконання боргових зобов'язань ЕКА; 

  • забезпечити контроль використання коштів ЕКА, наданих державними та приватними інвесторами, а також міжнародними організаціями у вигляді донорської допомоги через запровадження окремого обліку відповідних цільових внесків та донорської допомоги.

Нагадаємо, ВРУ дозволила впровадження е-лікарняних в Україні.

0
0

Додати коментар

Відмінити Опублікувати