18 квітня 2024, 10:13

ПАРЄ закликала офіційно визнати нелегітимність путіна як президента рф

Пресслужба Апарату Верховної Ради України

ПАРЄ ще раз підтвердила, що за володимира путіна рф перетворилася на фактичну диктатуру, та закликала офіційно визнати нелегітимність путіна як президента рф. Про це повідомила пресслужба Апарату ВРУ.

Читайте також: "У ПАРЄ проголосували резолюцію, яка закликає використати російські активи для відбудови України".

Про це йдеться в ухваленій 17 квітня 2024 року ПАРЄ резолюції "Смерть Олексія Навального і необхідність протистояти тоталітарному режиму владіміра путіна та його війні проти демократії".

"У межах дебатів наша делегація неодноразово наголошувала на тому, що сьогодні справжньою опозицією є ті, хто воює зараз на боці України. Окрім того, закликали взяти до уваги, що на території рф досі перебувають українські політвʼязні, які перебувають у нелюдських умовах і зазнають особливо жорстокого поводження"– вказали у Верховній Раді.

Як зазначається, в резолюції ПАРЄ зазначила, що з моменту приходу до влади путін будує режим, метою якого є ведення війни проти демократії та перекроювання європейського і світового порядку, встановленого після розпаду колишнього Радянського Союзу.

У документ нагадується, що путін перебуває при владі безперервно з 2000 року, а поправки до Конституції рф, прийняті в липні 2020 року і визнані нелегітимними Венеціанською комісією та Асамблеєю, дозволяють йому залишатися на посаді до 2036 року.

Крім цього, Асамблея закликала:
  • посилити режим санкцій проти росії як держави-спонсора тероризму, а також проти режиму лукашенка в білорусі;
  • визнати РПЦ як інструмент російського впливу та пропаганди, що не має нічого спільного зі свободою віросповідання та вираження поглядів, а також ставитися до Патріарха Кирила та російської православної ієрархії як до продовження неоімперської ідеології "русского міра" (це була правка української делегації);
  • створити міжнародний механізм компенсації жертвам російської агресії проти України, до якого мають бути негайно переведені заморожені російські активи, а також створити спецтрибунал для розслідування злочину агресії проти України;
  • забезпечити притягнення росії до відповідальності за систематичне застосування тортур та інших форм жорстокого поводження, яких зазнали тисячі ув'язнених у рф, зокрема українські політв'язні, які незаконно утримуються в російських в'язницях з 2014 року, а також українські військовополонені.

Також ПАРЄ підкреслила, що згідно з міжнародним гуманітарним правом, російські нафтопереробні заводи повинні вважатися законними цілями військових атак.

"Дуже важливо, що Асамблея також закликала США – державу-спостерігача при Раді Європи – забезпечити, щоб законопроєкт Сенату про зовнішню допомогу, який включає військову допомогу Україні, був винесений на голосування без подальших затримок або в інший спосіб санкціонувати надання необхідної військової та іншої допомоги Україні якнайшвидше", – сказала членкиня делегації Євгенія Кравчук.

Перед прийняттям Резолюції Комітет із юридичних питань ПАРЄ підтримав дві важливі правки до документа. Відповідно до прийнятих змін, Асамблея визнає, що режим путіна сповідує неоімперську ідеологію "русского міра", яку Кремль перетворив на інструмент розпалювання війни. У Верховній Раді вказали, що ієрархія Московського Патріархату РПЦ відстоює цю ідеологію, оголошуючи війну проти України та "сатанинського" Заходу "священною війною всіх росіян". Асамблея засудила таку риторику і підкреслила, що підбурювання до вчинення злочину агресії, геноциду і воєнних злочинів є злочином саме по собі. Цю пропозицію вніс естонський делегат Ерік Крос.

0
0

Додати коментар

Відмінити Опублікувати