17 квітня 2024, 10:13

У ПАРЄ проголосували резолюцію, яка закликає використати російські активи для відбудови України

Пресслужба Апарату Верховної Ради України

16 квітня 2024 року у стінах ПАРЄ відбувся "український день", під час якого парламентарії розглянули резолюцію щодо підтримки відбудови України. Про це повідомила пресслужба Апарату ВРУ.


Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час!


Читайте також: "Право деяких категорій ВПО на отримання компенсації за знищені об’єкти майна: Раді рекомендують прийняти законопроєкт".

Так, Парламентська асамблея Ради Європи підтримала вищезазначену резолюцію 134-ма голосами.

У резолюції Асамблея закликає, зокрема, до:

  • створення міжнародного компенсаційного механізму під егідою Ради Європи для всебічного відшкодування збитків, завданих фізичним та юридичним особам, в тому числі Українській державі, внаслідок агресії рф;
  • активної співпраці держав у якнайшвидшій передачі наявних активів рф до створеного міжнародного механізму компенсації, зокрема, для використання їх для відбудови України;
  • створення міжнародного трастового фонду, куди будуть передані на зберігання всі російські державні активи;
  • створення неупередженої та ефективної міжнародної комісії для розгляду позовів, поданих Україною та постраждалими суб'єктами, а також фізичними та юридичними особами, які вимагають відшкодування збитків, завданих агресією рф.

Крім цього, повідомила народна депутатка Євгенія Кравчук, вдалося прийняти важливі правки, серед яких: заклик до держав-членів Ради Європи та держав, що не є членами Ради Європи, приєднатися до Реєстру збитків; пропозиція державам-членам включити до сфери дії майбутнього міжнародного механізму компенсації наслідки, заподіяні рф, ще до повномасштабного вторгнення, починаючи з 2014 року.

Також Асамблея визнає, що російські політики, пропагандисти, олігархи та інші колаборанти війни накопичили значні статки завдяки своїм тісним зв'язкам з режимом путіна. Для забезпечення персональної відповідальності таких осіб їхні активи мають бути заморожені, конфісковані та спрямовані на відбудову України. Державам-членам рекомендується розробити законодавство та правові механізми для конфіскації цих активів.

Асамблея відзначає, що ряд держав заморозили близько 300 мільярдів доларів США російських державних активів, тож ці держави повинні співпрацювати та передати їх міжнародному компенсаційному механізму.

0
0

Додати коментар

Відмінити Опублікувати