20 травня 2020, 18:15

Нотаріальна палата України виступила проти запровадження експериментів з нотаріатом

Нотаріальна палата України

Нотаріальна палата України не підтримує запланований Урядом експеримент щодо запровадження державного нагляду стосовно суб’єктів, які здійснюють незалежну професійну діяльність, зокрема нотаріусів.


Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час!


Читайте також: "Денис Малюська: Уряд затвердив методику проведення оцінювання ефективності діяльності НАЗК".

Про це повідомляє Нотаріальна палата України.

Як зазначається, відповідна ініціатива міститься в проекті постанови Кабміну "Про реалізацію експериментального проекту щодо використання Інтегрованої автоматизованої системи державного нагляду (контролю) для оприлюднення відомостей про здійснення заходів державного контролю Міністерством юстиції стосовно суб’єктів, що здійснюють незалежну професійну діяльність (нотаріусів, приватних виконавців, арбітражних керуючих, атестованих судових експертів, що не працюють у державних спеціалізованих експертних установах)".

Так, НПУ опрацювала даний проект та дійшла висновку, що документ підготовлений всупереч нормам діючого законодавства, нівелює засади незалежної професійної діяльності, суперечить міжнародному досвіду та створює умови для корупційних ризиків.

"Закликаємо Уряд та Мін’юст не допустити втягування нотаріату України у сумнівні експерименти", - ідеться у повідомленні.

Лист НПУ до МЮУ від 20.05.2020 можна переглянути за посиланням.

Правовий аналіз проекту постанови за посиланням

Нагадаємо, ВРУ ухвалила за основу законопроект, який розширює коло осіб, підслідних ДБР.

0
0

Додати коментар

Відмінити Опублікувати