20 травня 2020, 17:02

Денис Малюська: Уряд затвердив методику проведення оцінювання ефективності діяльності НАЗК

Прес-служба Мін'юсту

Кабінет Міністрів України підтримав проект постанови "Про затвердження критеріїв та методики проведення оцінювання ефективності діяльності Національного агентства з питань запобігання корупції".


Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час!


Читайте також: "КМУ ліквідує Офіс фінансового контролю".

Про це повідомляє прес-служба Мін'юсту.

"Законодавством передбачено проведення зовнішньої незалежної оцінки ефективності діяльності Національного агентства. Таку оцінку проводить Комісія з проведення незалежної оцінки ефективності діяльності Національного агентства у складі трьох осіб, які призначаються Кабінетом Міністрів України. Відповідно до початку формування Комісії Уряд повинен затвердити та оприлюднити критерії та методику проведення оцінювання ефективності діяльності НАЗК. З огляду на це Міністерством юстиції було підготовлено відповідний проєкт постанови", - пояснив Міністр юстиції Денис Малюська.

За його словами, прийняття постанови дає змогу встановити якість та результативність діяльності Агентства щодо визначених законодавством сфер його діяльності.

Постановою пропонується визначити правові засади та порядок проведення оцінки ефективності діяльності Національного агентства. Так, Методика проведення оцінювання ефективності діяльності Національного агентства з питань запобігання корупції визначає порядок проведення оцінки ефективності діяльності Національного агентства Комісією, яка проводиться кожні два роки, починаючи з 1 січня 2020 р.

Комісія здійснюватиме оцінку за такими сферами діяльності:

- забезпечення незалежності Національного агентства та надання йому необхідних ресурсів;

- формування, координація та моніторинг Національним агентством антикорупційної політики;

- організація Національним агентством заходів із запобігання та виявлення корупції;

- моніторинг та контроль Національним агентством дотримання законодавства про конфлікт інтересів, інших вимог та обмежень, передбачених Законом;

- контроль та перевірка Національним агентством декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, моніторинг способу життя суб’єктів декларування;

- забезпечення законності та прозорості фінансування політичних партій, а також подання ними фінансової звітності;

- діяльність Національного агентства у сфері захисту викривачів корупції;

- взаємодія Національного агентства з іншими органами державної влади, органами місцевого самоврядування, органами іноземних держав, міжнародними організаціями та громадськістю;

- управління та організаційна спроможність Національного агентства.

Також проектом постанови пропонується затвердити Критерії проведення оцінювання ефективності діяльності Національного агентства відповідно до визначених Методикою об’єктів (сфер діяльності) та зовнішніх чинників і обставин, що можуть впливати на незалежність та ефективність діяльності Національного агентства, щодо яких Комісія проводить оцінку.

Читайте також: "Кабмін розглянув законопроект щодо спецперевірки на корупцію для митників".

"Відповідно до постанови, за результатами проведення оцінки Комісія готує Звіт оцінки ефективності діяльності Національного агентства. Наявність висновку комісії про неефективність діяльності Національного агентства є підставою дострокового припинення повноважень Голови Національного агентства", - розповів Міністр.

0
0

Додати коментар

Відмінити Опублікувати