03 листопада 2020, 18:43

НКЦПФР попереджає щодо шахрайських дій за участі квазіброкерів

Прес-служба НКЦПФР

В рамках моніторингу сумнівних фінансових проєктів НКЦПФР було виявлено діяльність групи осіб, які знаходяться на території України (міста Київ, Дніпро, Харків та Одеса) та пропонують фінансові послуги громадянам, зокрема, з країн Європейського Союзу, з метою подальшого незаконного заволодіння коштами таких клієнтів.


Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час!


Читайте також: "Apple виплатить понад $500 млн за порушення патентів".

Про це повідомляє прес-служба НКЦПФР.

"Відомо, що дані особи представляються потенційним жертвам, як відомі та успішні міжнародні форекс брокери з торгівлі акціями та іншими фінансовими інструментами. Вони нібито мають великий досвід у сфері інвестицій та відмінну ділову репутацію. Потенційних інвесторів шахраї запевняють, що розташовуються у таких поважних фінансових мегаполісах як Лондон, Токіо та Нью-Йорк", - ідеться у повідомленні.

Зокрема, зазначені особи активно здійснюють пошук працівників зі знанням іноземних мов на відповідних українських інтернет ресурсах з пошуку роботи. В подальшому їх навчають психологічним аспектам, як переконувати потенційних жертв інвестувати якомога більше коштів у їхні начебто успішні компанії.

Таким чином, шахраї, які прикриваються квазіуспішними компаніями з торгівлі акціями та іншими фінансовими інструментами, з метою уникнення відповідальності в інших країнах, де вони пропонують такі послуги, облаштовують свої офіси в містах України.

Зазначається, що НКЦПФР звернулася до Комісії з фінансового нагляду Польщі з проханням надати інформацію щодо звернень/скарг її громадян, які могли бути ошуканими вищезазначеними особами, та в цілому діяльності таких компаній на території ЄС. Також Комісією встановлено список інших країн ЄС, громадяни яких очевидно могли стати жертвами діяльності таких шахрайських дій. Наразі готуються відповідні запити до інших фінансових регуляторів країн ЄС.

У НКЦПФР нагадали, що з метою захисту громадян – споживачів фінансових послуг НКЦПФР підготувала рекомендації "10 ознак фіктивності інвестиційного проекту".

Також НКЦПФР просить будь-яку інформацію щодо шахрайських дій на фінансовому ринку повідомляти до Комісії, або на еmail: md@nsssmc.gov.ua.

Нагадаємо, КСУ зняв з порядку денного закон про Фонд гарантування вкладів фізосіб.

0
0

Додати коментар

Відмінити Опублікувати