21 грудня 2020, 15:44

Нижня палата парламенту Іспанії підтримала легалізацію евтаназії

Нижня палата парламенту Іспанії, незважаючи на сильний спротив релігійних груп, підтримала законопроєкт, який легалізує евтаназію.


Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час!


Про це повідомляє веб-сайт BBC.

Читайте також: "Аргентина стала четвертою країною Латинської Америки, яка узаконила аборти"

Законопроєкт був схвалений в нижній палаті парламенту після довгих дебатів 198 голосами «за» на противагу 138 голосам «проти».

Законопроєкт дозволяє тим, хто страждає від важких і невиліковних захворювань, які спричиняють нестерпні страждання, закінчити своє життя.

Міністр охорони здоров’я Сальвадор Ілла заявив, що це є суттєвим рішенням. «Це важливий день для всіх громадян, оскільки ми рухаємось до більш гуманного і справедливого суспільства. Але перш за все, це важливий день для тих людей, які перебувають у ситуації серйозних страждань, і це також важливо для їх сімей і близьких людей», - сказав пан Ілла.

Депутати від правої Народної партії та ультраправої партії «Вокс» проголосували проти законодавства. «Закон про евтаназію - це поразка для цивілізації та перемога для культури смерті для тих, хто вважає, що деякі життя є більш гідними, ніж інші», - заявив лідер «Vox» Сантьяго Абаскаль.

Біля будівлі парламенту в столиці Мадриді протестувальники виступили проти запропонованого законопроекту. Релігійні групи в переважно католицькій нації вважають, що евтаназія є неправильною.

Зараз законопроект переданий до Сенату, який може запропонувати поправки.

Якщо цей законопроект буде прийнятий, Іспанія стане четвертою і найбільшою країною в Європейському Союзі, яка легалізує евтаназію. Наразі така практика дозволена лише в Бельгії, Люксембурзі та Нідерландах.

0
0

Додати коментар

Відмінити Опублікувати