14 грудня 2020, 17:04

Аргентина стала четвертою країною Латинської Америки, яка узаконила аборти

В Аргентині прийняли законопроєкт про дозвіл абортів, таким чином країна стала четвертою великою країною Латинської Америки, яка легалізувала аборти, та першою країною, в якій ця ініціатива йшла від державного керівництва.


Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час!


Про це повідомляє британська газета The Guardian.

Законопроєкт, який був поданий минулого місяця президентом Альберто Фернандесом, був схвалений з перевагою 131 до 117 голосів після 20-годинних дебатів. Сенат за нього має проголосувати наприкінці цього місяця

У даний час аборти дозволені лише у випадку зґвалтування або якщо вагітність загрожує здоров’ю матері. Тому, багато жінок в Аргентині, які роблять аборт, зазнають кримінального переслідування.

Президент Альберто Фернандес запропонував законопроєкт, що дозволить робити аборти до 14-го тижня вагітності. «Я католик, але я повинен прийняти законодавство для всіх», - сказав президент Фернандес: «Це дуже серйозне питання охорони здоров'я».

Елізабет Гомес Алькорта, міністр з питань жінок, статі та різноманітності Аргентини, відзначила результат у Twitter, використовуючи широко поширений хештег #QueSeaLey (Нехай це буде закон). «Сьогодні ми написали нову главу в нашій історії», - написала вона.

У Латинській Америці є декілька найсуворіших законів про аборти у світі, і за голосуванням в Аргентині уважно стежать обидві сторони поляризованого питання в регіоні. У цьому регіоні лише три країни - Куба, Уругвай та Гайана - дозволяють аборти на вибір, а деякі, включаючи Сальвадор, Нікарагуа та Гондурас, взагалі оголошують їх поза законом.

Телевізійне оголошення про результати голосування спричинило було позитивно сприйнято спільнотою поза національним конгресом Аргентини, де тисячі активістів з тривогою стежили за сесією на великих екранах. Один місцевий веб-сайт Infobae назвав це «цунамі радості».

«Це перемога жіночого руху, який веде кампанію за це багато-багато років», - заявила журналістка та учасниця кампанії Інгрід Бек, наголошуючи на важливості зусиль, спрямованих на досягнення консенсусу учасниками кампанії та чинною владою Фернандеса. «Той факт, що цей законопроект фінансується урядом, має велике значення».

0
0

Додати коментар

Відмінити Опублікувати